GeriGündem Erzurum'da kaza: 3 üniversite öğrencisi öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  44
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erzurum'da kaza: 3 üniversite öğrencisi öldü

Erzurum'da kaza: 3 üniversite öğrencisi öldü
refid:8894032 ilişkili resim dosyası

Aşırı hızlı minibüs, yolu karşıdan karşıya geçmek isteyen Atatürk Üniversitesi'nde okuyan biri kız üç öğrencinin ölümüne yol açtı.

Trafik kazası, saat 12.30 sıralarında Harput Mahallesi'ndeki Beyazevler semtinde meydana geldi. Atatürk Üniversitesi'nden çıkan ve yolu karşıdan karşıya geçerek Palandöken ilçesine gitmek isteyen öğrenciler, Bingöl yönünden gelen minibüsün altında kaldılar. Erzurum'a gelmekte olan Orhun Tekstil'e ait İbrahim Öner yönetimindeki 25 FK 911 plakalı minibüs, hızını alamadı ve orta rejxfüjdeki elektrik direğini devirdi. Kazada, Kazım karabekir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü öğrencisi Nafiz Ceylan (22), Fen- Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü öğrencisi Ertuğrul Eroğlu (23), Fen- Edebiyat Fakültesi Fars dili ve edebiyatı bölümü öğrencisi Saliha Aydın (25) öldü. Minibüs sürücüsü İbrahim Öner ise yaralandı.

 

Kazada yaralanan ve ölenler, Aziziye Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Öğrencilerin kaza haberini duyan arkadaşları, gözyaşlarını tutamadı. Kazadan kıl payı kurtulan Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinden Melek Kaya, "Ben minibüs kırmızı ışıkta durmayınca koşarak kazadan kurtuldum. Ama üç arkadaşım öldü. Minibüs sürücüsü , kırmızı ışığa aldırış etmedi" diye konuştu. Trafik kazasıyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 
SALİHA İLE ERTUĞRUL SÖZLÜ ÇIKTI

Atatürk Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Kayserili Ertuğrul Eroğlu ile aynı fakültenin Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü Seydişehirli Saliha Aydın'ın aralarında sözlü oldukları ortaya çıktı. Arkadaşları, kazada ölen Nafiz Ceylan ile Ertuğrul Eroğlu'nun Palandöken semtinde bir evi paylaştıklarını söyledi. Ceylan ile Eroğlu’nun Saliha Aydın ile birlikte ders çalıştıktan sonra öğleden sonra Fen- Edebiyat Fakültesi'nde yapılacak ortak sınava girmek için Atatürk Üniversitesi’ne gitmek üzere yola çıktıkları belirtildi. Sözlü olan Ertuğrul Eroğlu ile Saliha Aydın’ın önümüzdeki yapılacak olan KPSS'ya da birlikte girmeyi planladıkları bildirildi.

Fen- Edebiyat Fakültesi'nde sınava giderken ölen 3 üniversiteliden Ertuğrul Eroğlu'nun Jandarma uzman çavuş olan ve ismini tanımayan yakını, hastane önünden aileye cep telenu açarak haber verdi. “Şimdi yanından geliyorum, serum veriyorlar. Durumu iyi ama gelin” diyen Uzman Çavuşun konuşmasını dinleyen çevredekiler gözyaşlarını tutamadı.

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü öğrencisi Nafiz Ceylan'ın sınıf arkadaşı Damla Durdağ, ölüm habariyle birlikte şok olduklarını bildirdi. Yarın bölüm olarak Aziziye Çay Bahçesinde mezuniyet töreni yapacaklarını anlatan Damla Durdağ, “Nafiz, Samsun'daki ailesini mezuniyet törenine davet etmişti. Onlar gelemeyeceklerini söylemişler. Şimdi cenazesini almaya geliyorlar” diye konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle