Gündem Haberleri

  Erzurum uyumadı

  Kadir SABUNCUOĞLU-Sayıl NARMANLIOĞLU Cem BAKIRCI /
  12.07.2001 - 01:15 | Son Güncelleme:

  Erzurum ve çevresi önceki gün saat 18.39'da başlayıp, saat 04.31'e kadar beşik gibi sallandı. En büyüğü Richter ölçeğine göre 5.4 olmak üzere 10 saat içinde meydana gelen 22 sarsıntıyla korkuya kapılan halk geceyi sokakta geçirdi.

  Pasinler ve Tekman'a bağlı 9 köyde 18 evin ağır hasar gördüğü, çok sayıda evin duvarlarında çatlaklara yol açan deprem sırasında paniğe kapılarak balkon ve pencerelerden atlayan 121 kişi yaralandı. Vali Derya Kadıoğlu, ‘‘Depremi ucuz atlattık. Hasar tesbit çalışmaları sürüyor. Pasinler İlçesi'ne bağlı Çiçekli Köyü'nde 1 çocuk enkazın altından sağ çıkarıldı. Köylerden gelecek istek dorultusunda çadır ve battaniye gönderilecek’’ dedi.

  Geceyarısından sonra saat 00.42'de halkı sokaklara döken Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğündeki deprem, kent merkezinde birçok binada çatlaklara yolaçtı.

  Merkez Sığırlı, Pasinler İlçesi'nin Çiçekli, Çamlıca, Yavuzlu, Bulkasım, Ortadüzü, Yıkılgan, Toparlak ve Tekman'ın Ağcakoca köylerinde 18'i ağır olmak üzere çok sayıda ev hasar gördü. Paniğe kapılan Pasinler'de 75, Erzurum'da 46 olmak üzere toplam 121 vatandaş yaralandı. Büyük bir bölümü ayakta tedavi gören yaralılar Pasinler Devlet, Numune, SSK, Aziziye ve Yakutiye Araştırma Hastaneleri'nde tedavi edildi. ‘Daha büyük deprem bekleniyor’ söylentisi, tedirginliği artırdı. Araçları olan vatandaşların bir bölümünün depremin ardından akaryakıt istasyonlarına hücum etmesi nedeniyle kuyruklar oluştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı