GeriGündem Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nden ‘Özel Sandık Timi’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nden ‘Özel Sandık Timi’

ERZURUM Emniyet Müdürlüğü, 22 Temmuz milletvekili seçimlerinde genel güvenliği sağlamak için kent merkezinde 19 kişilik ‘Özel Sandık Timi’ oluşturdu. ‘Sandık timi’ için düzenlenen eğitim tatbikatına katılan sivil polisler, olası müdahalelere karşı neler yapabileceklerini uygulamalı olarak gösterdi.

Seçim günü oy verme, sayım ve sandık sonuçlarının ilçe seçim kurullarına nakli sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması, halka güvenli bir ortam sağlanması için Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘özel sandık timi’, iki hafta süren eğitim çalışmasını tamamladı.

Eğitimde, Uzakdoğu sporları ile yakın savunma teknikleri verilen polisler, tatbikat yaptı. Tatbikat senaryosu uyarınca iki sivil polis memurunun aralarında çıkan bıçaklı kavga ve kavgaya müdahale eden görevliler olayı kısa sürede bastırınca alkış topladı. Bir grup eylemci rolüne giren bir başka sivil polisler ise yine arkadaşları tarafından kısa sürede dağıtıldı. Gösteri sırasında heyecanlanarak arkadaşlarına sert davranan polisler, amirleri tarafından uyarıldı.

Erzurum'da seçimlerin huzur içinde geçmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirten Emniyet Müdürü Kamil Çolak, oluşturulan 19 kişilik Özel Sandık Timi’nin seçimde kuş uçurtmayacağını söyledi. Seçim günü hazır bekleyecek olan timin, olası olaylara anında müdahale edeceğini ifade eden Emniyet Müdürü Çolak, “Sandıklar emin ellerde. Halkımız seçim günü gidip rahatlıkla oylarını kullanacak. Oy kullanılan her yerde resmi polisler görev alacak. Buralarda yaşanabilecek bir olay anında merkeze bilgi verilecek ve özel sandık timleri hemen müdahale edecektir” dedi.
Oluşturulan sandık timinin seçim sonrası da gasp, kapkaç, hırsızlık gibi olaylarda görev alacağına işaret eden Emniyet Müdürü Kamil Çolak, simitçi, ayakkabı boyacısı, seyyar satıcı olarak caddelerde bulunacak eğitimli polisler, olaylara anında müdahale edeceklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle