Gündem Haberleri

  Erzincan'daki Ergenekon kazısı sürüyor

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  27.05.2010 - 12:00 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’daki Ergenekon soruşturmasının 10’uncu dalgasında tutuklanan Hüdayi Ünlüer’in ağabeyi işadamı Önder Ünlüer’e ait Erzincan’daki Ünlüer Et Entegre Tesislerindeki kazıda, özel eğitimli köpekler de kullanılıyor.

  Özel Yetkili Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinin kararı ile Ergenekon soruşturması kapsamında Erzincan Cumhuriyet Savcıları Kerem Uçkan ile Faruk Büyükkaramuklu yönetiminde polis ve jandarmalar, dün saat 10.00’da Erzincan merkeze 8 kilometre uzaklıkta, Çağlayan yolu üzerindeki Ünlüer Et Entegre Tesislerine gittiler.

  Etrafı dikenli tel örgü ile çevrili ve yaklaşık iki yıldır ekonomik kriz nedeniyle canlı hayvan alım ve kesimine ara veren 120 dönümlük alanda bulunan tesislerde arama yapıldı. Ofis bölümündeki aramaları dün tamamlayan görevliler, Ankara’dan gelen Olay Yeri İnceleme ve Bomba İmha Uzmanlarından oluşan özel bir ekiple dış mekanlarında dedektörlerle arama yaptılar.

  Köprübaşı mevkiindeki tesislerde dedektörlerle yapılan arama sonrası Özel İdare Müdürlüğüne ait iş makinası ile kazı yapıldı. Özel Yetkili Mahkemenin verdiği ek kararla arama süresi bugün saat 19.00’a kadar uzatıldı.

  İlk gün 6 kadar yerde Ergenekon kazısı yapılırken Ünlüer Et Entegre Tesislerinde bugün saat 09.00’da yeniden başlayan kazılarda, özel eğitimli köpeklerden de yararlanılıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı