Gündem Haberleri

  Erzincan'da kaçırılan işçi serbest bırakıldı

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  17.07.2007 - 22:49 | Son Güncelleme:

  Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde, Dereköy yakınlarında bulunan maden ocağından, bölücü teröristler tarafından kaçırılan iş makinası operatörü 38 yaşındaki Celal Albayrak, bugün öğle saatlerinde serbest bırakıldı.

  Yaklaşık iki hafta önce akşam saat 21.00 sıralarında, Erzincan'a 37 kilometre uzaklakta bulunan Dereköy üstünde Dereşoran mevkiinde kurulu Troya Madencelik'e ait mermer işletmesine gelen 7-8 kişilik bölücü terörist grubu, mermer ocağında çalışan 15 işçinin 11'inin cep telefonlarını gasp ettikten sonra madendeki yiyecekleri de alarak 38 yaşındaki Akskavatör Operatörü Celal Albayrak'ı da yanlarına alarak kaçırmışlardı.

  Yaklaşık 1,5 yıldır mermer işletmesinde çalışan ve kaçırıldığı geceden bu yana kendisinden haber alınamayan, Şanlıurfa nufusuna kayıtlı, Gaziantep'te oturan evli, ve 4 çocuk babası Celal Albayrak, kaçırılmasının üzerinden tam 13 gün geçtikten sonra serbest bırakıldı.

  Troya Madencilik'e ait şirketin yetkilisinin bugün öğle saatlerinde serbest bırakılan Celal Albayrak'ın daha sonra Alp Jandarma Komutanlığı'na getirildiği öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı