Gündem Haberleri

  Erzincan'da askerlere mayınlı tuzak

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  24.07.2012 - 09:52 | Son Güncelleme:

  Erzincan' ın Refahiye İlçesi'nde askerlerin bulunduğu sivil aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.

  Erzincan’ın Refahiye İlçesi’ne bağlı Akarsu Köyü’nden kent merkezine gelmek için sivil otomobille yola çıkan uzman çavuşlar İbrahim İpek ve Halit Demirci, terör örgütü PKK’nın yola döşediği mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu yaralandı. 

  Olay bugün saat 06.30’da Erzincan’a 80, Refahiye’ye 23 kilometre uzaklaktaki Akarsu Köyü’nde meydana geldi. Akarsu Jandarma Karakolu’ndan sivil oto ve sivil kıyafetlerle Erzincan’a gelmek için yola çıkan Uzman Çavuş İbrahim İpek ile Halit Demirci, 600 metre kadar ileride yola döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu yaralandı. Yoldan geçenlerin haber vermesi üzerine Erzincan- Sivas karayoluna 1 kilometre kadar uzaklıkta bulunan olay yerine ambulans gönderildi. Yaralı uzman çavuşlar ambulanslarla Erzincan’a getirildi ve Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

  Teröristlerin yakalanması için bölgede arama- tarama faaliyetleri başlatıldı.

  VALİ’DEN ’GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

  Erzincan Valisi Selman Yenigün, mayınlı tuzakta yaralanan Uzman Çavuş İbrahim İpek ve Halit Demirci’yi tedavi gördükleri Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti. Doktorlardan sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Selman Yenigün, daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  "Akarsu karakolunda görev yapan iki uzman arkadaşımız kendi özel araçları ile İl Jandarma Komutanlığı’na gelmekte iken, Akarsu karakolu ile ana yol arasında, el yapımı uzaktan kumandalı bir mayın patlatılıyor. İki uzman çavuş arkadaşımız hafif yaralanıyor. Aracın ön tarafında hasar var. Derhal ambulansla hastaneye getirildiler. Hekim arkadaşlarımız müdahale yapıyor. Şu anda her ikisinin de omur bölgelerinde kırıkları var. Bir arkadaşımız bu kırıklar nedeni ile ameliyata alınacak. Diğer arkadaşımızın durumu daha hafif. Hayati bir tehlikeleri şimdilik görünmüyor."

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı