Gündem Haberleri

  Erzincan'da 3 MİT mensubu gözaltında

  Recep DEMİRCİ / ERZİNCAN, (DHA)
  05.12.2009 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Erzincan'da Ergenekon soruşturma kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı Müdürü (MİT) Ş.D. ile birlikte 2 MİT mensubu gözaltına alındı.

  ERZİNCAN'da Ergenekon soruşturma kapsamında  Milli İstihbarat Teşkilatı Müdürü (MİT) Ş.D. ile birlikte 2  MİT mensubu gözaltına alındı. Erzurum'dan gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından gözaltına alınan  MİT mensupları Erzurum'a götürüldü.

  Erzincan'da son günlerde yaşanan gözaltı ve tutuklamalara bir yenisi daha eklendi. Ergenekon soruşturması kapsamında 4 Aralık tarihinde Erzurum'dan Erzincan'a gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, polislerle birlikte Ordu Caddesindeki MİT binasına gitti. MİT Müdürü Ş.D. ve 2 MİT mensubunu gözaltına alan Osman Şanal ,  MİT mensuplarının işyeri ve evlerinde arama yaptırdı. Gözaltına alınan MİT Müdürü Ş.D. ve 2 mensubu daha sonra Erzurum'a götürülecek.

  Erzincan'da aynı soruşturma kapsamında 18 Kasım'da  İl Jandarma Komutanlığında görevli İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut,  Astsubay Başçavuş Orhan Esirger,  25 Kasım günü de İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan gözaltına alınmış, Erzurum'da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı