Gündem Haberleri

  Erol Günaydın ambulans uçakla İstanbul'a gönderildi

  DHA - A.A
  22.09.2012 - 08:04 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde geçen 24 Ağustos’ta nefes darlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden usta tiyatrocu Erol Günaydın, dün gece ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi. Günaydın’ın hastaneden ambulansa sevk edilişi sırasında kızları Ayşe, Fatoş ve Günfer Günaydın gözyaşlarına boğuldu.

  BAŞBAKAN'IN TELEFONLA ARADI

  İstanbul'a cumartesi sabahı gitmesi planlanan Erol Günaydın’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, telefonla kızlarını aramasının ardından sevk işlemleri öne çekildi. Hastanede sevk hazırlıkları yapılan Günaydın, hastane önünde solunum cihazıyla 112 ambulansıyla sevk edildi. Ayşe, Fatoş ve Günfer Günaydın, babalarının ambulansa sevki sırasında göz yaşlarına hakim olamadı. Ayşe Günaydın, "Hadi babam daha iyi olacaksın. Seni çok seviyoruz" dedi.

  /images/100/0x0/55eb1186f018fbb8f8a8fb0dAmbulansla Milas-Bodrum Havalimanı’na götürülen Günaydın, burada Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçağa alındı. Günaydın’ın İstanbul’da özel bir hastaneye sevk edileceği belirtildi.

  Universal Hospital Bodrum İç Hastalıkları Uzmanı Yusuf Babayiğit, "Erol bey yoğun bakımda olduğundan bu yana herhangi bir değişiklik göstermedi. Umarım İstanbul’da daha iyi olacaktır. Sevenleri dualarını eksik etmesin" dedi.

  "BİLİNCİ KAPALI"

  Günaydın'ın sabaha karşı getirildiği Acıbadem Kadıköy Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'ndeki doktoru Ceyhun Solakoğlu ise, yaptığı açıklamada, Erol Günaydın'ın eski hastalıklarının nüksetmesi sonucu Bodrum'da hastaneye yatırıldığını anımsattı.

  Bu süreçte, özellikle akciğer enfeksiyonunu takiben gelişen kardiyak komplikasyonuyla Erol Günaydın'ın sağlık durumunun biraz daha ciddileştiğini anlatan Solakoğlu, bunun üzerine sanatçının Sağlık Bakanlığı aracılığıyla sabaha karşı ambulans uçakla İstanbul'a getirildiğini belirtti.

  Solakoğlu, “Günaydın'ın bilinci şu an kapalı. Solunumu, makine desteğiyle sağlanıyor. Böbrekleri iyi durumda olmadığı için başlanan diyalize devam ediyoruz. Genel olarak, sağlığı ciddiyetini koruyor” dedi.

  Erol Günaydın'ın, daha önceden de defalarca bu hastalıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldığını hatırlatan Solakoğlu, “Her hastaneye yatırılışı ona bir yük getiriyor ve ondan bir şeyler götürüyor. Diğer meslektaşlarım da elinden geleni yapmış, biz de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.
      

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı