Gündem Haberleri

  Erol Evgin ve Güler Sabancı trafik canavarına savaş açtı

  Hürriyet Haber
  27.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçen Kurban Bayramı'nda bir trafik kazası sonucu anne ve babası kaybeden Erol Evgin, ‘‘trafik canavarı’’na savaş açtı. Erol Evgin ‘‘Trafikte Ortak Akıl Platformu’’nun (TRAP) çalışmalarını desteklemek amacıyla bir şarkı yaptı ve şarkısına ilginç bir klip çekti. Trafikte Ortak Akıl Platformu'nun katılımcısı olan Erol Evgin'in klibinde işadamlarından öğretim üyelerine, birçok ünlü isim rol aldı. ‘‘Yollar’’ isimli şarkısıyla bayram öncesi sürücüleri uyaran Erol Evgin'in klibinde Güler Sabancı, bankacı Burhan Karaçam, Prof. Dr. Sencer Divitçioğlu, Koç Holding Tüketim ve Tekstil Grubu Başkanı Cengiz Solakoğlu, reklamcı İzmir Tolga ve gazeteci Meral Tamer rol alıyor.

  Türkü formatında hazırlanın ‘‘Yollar’’da Erol Evgin'e sazı ve yaylı tamburuyla Cahit Berkay eşlik etti. Kendisi gibi müziği atılan oğlu Murat Evgin de babasına bu anlamlı projede destek verdi. İmaj Stüdyolarının sahibi Cemal Noyan'ın sponsorluğunda gerçekleşen klibi Ömer Faruk Sorak gerçekleştirdi.

  Projeye büyük önem verdiklerini açıklayan Erol Evgin konuyla ilgili duygularını ‘‘İnsanımız, asırlardır yüreğindeki yangını türkülerle dile getirmiş. Sevdaya, mahpusluğa, gurbete, kara haberlerle türküler yakmış. Günümüzde yüreklerini dağlayan kara haberin adı trafik kazaları’’ diye dile getirdi. Erol Evgin kendisinin da kısa süre önce acıların en büyüğünü yaşadığını söyleyerek ‘‘Yedi ay önce böyle bir kara haberle yaşamı altüst olmuş biri olarak bir türküyü besteledim, yollara ağıt yaktım’’ dedi. Suçlunun sadece yollar olmadığına dikkat çeken Evgin, ‘‘Yollar sembol. Türkülü sorumsuz sürücülerin, hoyratlığın, cahilliğin ve kazalarının bu bayram tatilinde azalması dileğiyle söylüyorum’’ dedi. Erol Evgin'in şarkısı ve klibi, Kurban Bayramı boyunca tüm televizyon kanallarında yayınlanacak.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı