Gündem Haberleri

  Erol çifti psikolojik tedaviye alındı

  Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)
  02.01.2011 - 11:56 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ'nin merkeze bağlı Durankaya Beldesi ile Geçitli Köyü arasında geçen Eylül ayında bayram ziyaretine gelen yakınlarının dönüşü sırasında bir minibüsün mayına çarpması sonucu 2 çocuğu ile birlikte 9 yakınını kaybeden, 4'ü de yaralanan Behice ve Cahit Erol çifti, Ankara'da psikolojik tedaviye alındı.

  Cahit Erol, olaydan 3.5 ay geçmesine rağmen ölen yakınlarının faillerinin ortaya çıkarılmadığı konusunda bilgilendirilmek için yanında bulunan eşi Behice Erol ile birlikte patlamada ölen yakınlarının fotoğraflarından oluşan pankartı yılbaşı öncesinde TBMM kapısında açmak istedi. Polisin engel olduğu çift, daha sonra TBMM'ye alınarak, AK Parti Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek ile görüştürüldü. Özbek soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Meclis çıkışından sonra rahatsızlanan eşi Behice’yi Ankara Numune Hastahanesi’ne götürdüğünü belirten Cahit Erol, şunları söyledi:
  “TBMM’nden çıktıktan sonra eşim hüzünlendi ve bunalım geçirmeye başladı. Hemen bir taksi ile Ankara Numune Hastahanesi'ne götürdüm. İlk muayeneden sonra eşimi ve beni hastahanenin endokronoloji ve metobolizma kliniğine yatırdılar. İlk tetkik ve bulgularda eşimin çok acı çektiğini belirten doktorlar acımızı anlamışlardı. Bir süre psikolojik tedavi görmemizi istediler. Bana aynı tedavinin yanında guatr tanısı koydular. Benim ve eşimin çektiği acıyı Allah hiç kimseye çektirmesin.”

  Yeni yıla insanların sevinç ve umutla girdiğini de beliten Cahit Erol, kendilerinin ise, acı ve sıkıntı içinde 2011'e hastahane odasında girdiklerini anlatırken, şöyle dedi:
  “Doktorlar bizim için ellerinden geleni yapıyor. Bize bu acıyı yaşatan kim veya kimlerse devlet büyüklerimizden bu olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz. Bayram ziyaretine gelen ailemden, yakınlarımdan ne istediler? Eşimle birlikte giderek ölen yakınlarımın resimlerinin bulunduğu pankartı, acımızı duyurmak için Meclis kapısında açmak istedik. Fakat polis bu olaya izin vermedi. Şimdi eşimle birlikte hastahanede psikolojik tedavi altına alındık. Ben bu olayı önce Allah’a, sonrada devlet büyüklerimize havale ediyorum. Failler ne zaman ortaya çıkarılırsa, acımız az da olsa dindirmiş olacaklar.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı