Gündem Haberleri

  Eroinler tamam Baron aranıyor

  Çetin AYDIN
  26.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’daki operasyonda Avrupa’ya götürülmek istenen 354 kilo 800 gram eroin ele geçti.

  Sevkıyatı organize eden şüpheli, cipinde ele geçen 515 bin 560 Euro’yu polislere, “Beni bırakın, parayı alın” diyerek rüşvet vermek istedi. Polis, Baron’un peşinde.

  İSTANBUL Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay önce İstanbul’dan Avrupa’ya eroin sevkıyatı yapacak bir çete ile ilgili bilgi aldı. Çete üyeleri telefon ve fiziki takibe alındı. Takip sırasında, Avrupa’dan gelen bir kişi çete üyeleri ile görüştü ve tekrar geri döndü. Bu görüşme sonrası çete üyeleri arasında yoğun bir hareketlilik yaşanınca, polis de alarma geçti. Fiziki takip yoğunlaştırıldı. Afganistan, İran, Hakkâri ve Van’a, buradan da İstanbul’da bir depoya getirilen eroinin bir minibüse konulacağı belirlendi.

  Beni bırakın parayı alın

  Eroinler tamam Baron aranıyor

  Eroin depodan minibüse konulduğu sırada operasyon düzenlendi. 5 çuvalın içinde paketler halinde 354 kilo 800 gram eroin ele geçti. Eroinin sahipleri Orhan Turgut ve Mehmet Gündoğan yakalandı. Lüks cipinde yakalanan Mehmet Gündoğan, bagajda bulunan 515 bin 560 Euro’yu kendisini yakalayan 3 kişilik polis ekibine rüşvet olarak teklif edip “Beni bırakın parayı alın” dedi. Polisler, Gündoğan hakkında rüşvet suçlamasıyla da işlem yaptı.

  Avrupa’da aranıyor

  Diyarbakır’da 2 plazası, İstanbul’da yapı şirketi
  ve lüks araç kiralama şirketi bulunduğu belirtilen sevkıyatın diğer organizatörü Orhan Turgut’un Ataköy Marina’daki Ana isimli yatında da arama yapıldı. Operasyonda diğer adreslere yapılan baskınlarda da Sabri Özdemir, Necmi Çakırgöz, Bektaş Alçıkaya ve Cafer K. yakalandı. 30 bin 100 dolar, 24 bin 750 lira, ikisi ruhsatlı 4 tabanca ele geçti. Turgut ve Gündoğan ile telefonda görüştüğü saptanan Avrupa’daki Baron’un kimliği belirlenmeye çalışılıyor.

  2009 sonrası en büyük parti

  Polis, Mehmet Gündoğan’ın ağabeyi Veysi Gündoğan’ın 2005 yılında 1 ton 20 kilo eroinle ilgili yakalandığını belirtti. Ele geçen eroin, 2009
  yılında ele geçen 518 kilo eroinden sonra yakalanan en yüksek miktar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı