Gündem Haberleri

  Eroini kundaktaki bebeğe gizlediler

  Fatih KARAÇALI / DHA
  08.01.2012 - 12:13 | Son Güncelleme:

  Adana’da, mensupları sık sık adliyelik olan Cono Aşireti’ne mensup kişilerin yaşadığı mahallede 550 polisle gerçekleştirilen ve 60 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonunda birer dozluk paketler halinde 1 kilo eroin ele geçirildi.

  ’Torbacı’ olarak adlandırılan uyuşturucu satıcılarından birinin üst aramasında ’yılbaşında şans getirsin’ diye satılan kırmızı renkli külot içinde eroin paketlerini sakladığı ortaya çıktı. Zehir tacirlerinin uyuşturucu paketlerini kundağa sarılı bebeklerinde ve güvercin kümeslerinde zulaladığı da saptandı.

  Adana polisi, şafak vakti uyuşturucu operasyonlarına alışkın olan merkez Yüreğir İlçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde yaşayan Cono Aşireti mensuplarının evlerine bu kez öğle saatlerinde baskın yaptı. 6 ay boyunca teknik takip yürüten Narkotik timleri ve Asayiş, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube müdürlüklerinden takviye personel aldı. Havadan bir helikopter ve toplam 550 polisle gerçekleştirilen operasyonda önceden belirlenen 60 ayrı adrese eş zamanlı girildi. Kilitli kapıları ’koçbaşı’ adı verilen balyozlarla kıran polis ekipleri, evlerde dedektör köpeklerle arama yaptı.

  EROİNİ SOBADA YAKMAYA ÇALIŞTILAR

  Polisin geldiğini fark eden bazı torbacılar üzerlerindeki uyuşturucuyu sobaya atarak yakmak istedi. Polis, sobayı söndürüp, yarısı yanmış haldeki uyuşturucu paketlerini kameralarla görüntüleyip, kayıt altına aldı. Evlerin avlusunda bulunan güvercin kafesleri, tavuk kümesleri, ahırlar ve duvar diplerine kadar arama yapıldı. Ekiplerin baskını sırasında uyuşturucu almaya geldiği tespit edilen biri kadın 3 kişi de suç üstü yakalandı.

  Baskın sırasında 9 aylık hamile olan Nurcan Ekici’nin evinden 70 paket eroin ele geçirildi. Uyuşturucu satıcılığından cezaevinde yatan kocası Vedat Ekici’den kalan eroini sattığı belirlenen Nurcan Ekici, "Benim uyuşturucuyla işim olmaz. Uyuşturucuyu evime polis koydu" diye tepki gösterdi, ancak gözaltına alınmaktan kurtulamadı. Operasyonu takip eden gazetecilere tepki gösteren Ekici, "Siz şimdi, ’Karnı burnunda uyuşturucu satıcısı’ diye başlık da atarsınız" diye bağırdı.

  EROİN PAKETLERİ ÇAMAŞIRLARINDAN ÇIKTI

  Torbacılık yapan kadınları arama işini kadın polisler yaptı. Şüpheli Esma Ekici’nin evinde yapılan aramada uyuşturucu bulamayan polisler, kadının zehri kendi üzerinde saklamış olabileceğini değerlendirdi. Ekici’yi boş bir odaya götüren kadın polis üzerini aradı. Arama sonrasında Ekici’nin yılbaşı için özel hazırlanmış kırmızı külot giydiği ve iki paket eroini de bunun içine sakladığı tespit edildi.

  BEBEKLERİN KUNDAĞINDA EROİN PAKETLERİ

  Operasyon sırasında bazı kadınların, kucaklarındaki kundağa sarılı bebekleri yanlarındaki çocuklara verip, başka evlere göndermeye çalışması polisin dikkatini çekti. Bebekleri kontrol eden ekipler, kundak arasına saklanmış, uyuşturucu torbalarına ulaştı.

  Uyuşturucu dedektörü 3 köpek tarafından evlerde yapılan aramalarda toplam 1 kilo eroin ele geçirildiği belirtildi. Gözaltına alınan 60 kişi, olay yerine gelen 3 belediye otobüsüne bindirilerek, Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin sorguları sürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı