Gündem Haberleri

  Eroğlu'ndan "2 milyon lira" yanıtı

  A.A.
  17.10.2011 - 10:01 | Son Güncelleme:

  KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2 milyon liralık banka hesabıyla ilgili Çanakkale'de gazetecilerin sorularına, "48 yıllık çalışma hayatı olan, 20 yıl klinik çalıştıran bir kişinin, 19 sene Başbakanlık yapmış bir kişinin, 2 milyon lirasının olması doğaldır" diye yanıt verdi.

  KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nce (ÇOMÜ) kendisine layık görülen “fahri doktora” unvanını almak için geldiği Çanakkale'de Vali Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

  Ziyaret sırasında bir gazetecinin, “2 milyon liralık mal varlığının olduğuna” ilişkin tartışmalar konusundaki sorusu üzerine Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

  “Orada yazılı açıklama yaptım tabii. Benim veremeyeceğim bir hesap  yoktur. Ben 1963'ten beri doktor olarak, 1976'dan beri de siyasetçi olarak KKTC'de çalışmaktayım. Dolayısıyla 48 yıllık çalışma hayatı olan, 20 yıl klinik çalıştıran bir kişinin, 19 sene Başbakanlık yapmış bir kişinin, 2 milyon lirasının olması doğaldır. Biz de geleceğimizi düşünerek tasarruf yapmak mecburiyetindeydik. Benim 4 çocuğum, 5 torunum var. Diyeceksiniz ki onları da eşleri düşünsün. Ama neticede biz babayız, anneyiz. Çocuklarımızın da geleceğini düşünerek, bizim de yaşlılığımızı düşünerek bir tasarruf yapmak hakkımızdır herhalde. Herhalde gün işleyip, gül yiyecek pozisyonda olamazdık. Bu kadar yıllık mütehassıs bir hekim, bir Başbakan, bir Cumhurbaşkanı olarak... Dolayısıyla 2 milyon lira, 3 milyon olsa ne yazıyor diyeceksiniz. Dolayısıyla siyasette bu sözler oluyor. Biz bunlara alıştık, çünkü ben 35 yıldır siyasetin içindeyim. Bu gibi sözlere, bu gibi söylentilere alışmış vaziyetteyiz. “

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı