GeriGündem Eroğlu CHP milletvekillerini kabul etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eroğlu CHP milletvekillerini kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, temaslar yapmak için KKTC’de bulunan CHP milletvekillerini kabul etti.

CHP milletvekilleri Hüseyin Pazarcı ile Tansel Barış, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaretlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kıbrıs Türkü’ne desteğini içeren mektubunu takdim etti. Mektubu almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda varlığını Anavatan Türkiyesiz idame etmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilerek devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının Kıbrıs’taki varlığını Anavatansız sürdürmesinin mümkün olmadığını da söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı da, Kıbrıs Türk halkına CHP’nin verdiği önemi ve sevgiyi ifade etmek üzere geldiklerini ifade ederek, 28 Ocak’ta yapılan mitingde yaşanan bazı olayları tasvip etmediklerini, ancak Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sarf ettiği sözlerin de kabul edilir olmadığını söyledi. Pazarcı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun gösterdiği ’yatıştırıcı’ tavrını da takdir ettiklerini ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle