Gündem Haberleri

  Eroğlu: 'Anlaşma için Kıbrıslı Türklerin eşit görülmesi şart'

  Hürriyet Haber
  10.12.2001 - 14:06 | Son Güncelleme:

  KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs Rum Yönetimi`nin iyiniyetle masada olması ve Kıbrıs Türklerini azınlıkdeğil de eşit görmesi halinde bir anlaşmaya varmanın mümkün olduğunu söyledi.

  Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Başbakan Derviş Eroğlu ve Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Salih Coşar ile haftalık olağan görüşmesini yaptı. Görüşmede, ağırlıklı olarak Kıbrıs konusu ele alındı.  

  Eroğlu, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, başlayan ve devam edecek Kıbrıs görüşmelerini değerlendirdiklerini belirterek,  Denktaş`ın geçen hafta Bakanlar Kurulu`na bilgi verdiğini, bugün tekrar değerlendirmede bulunduklarını ve stratejilerini gözden geçirdiklerini kaydetti. 

  Kıbrıs konusundaki düşüncelerinin, hükümet programında bulunduğunadikkat çeken Eroğlu, Rum Yönetimi iyiniyetle masada olursa ve Kıbrıs Türklerini azınlık değil de eşit olarak görürse bir anlaşmaya varmanınmümkün olacağını düşündüklerini belirtti.  

  Eroğlu, 16 Ocak`ta başlayacak görüşmelerde Rum Yönetimi`nin ortayakoyacağı tavrı gördükten sonra yeniden değerlendirme yapacaklarını bildirdi. Başbakan Eroğlu, görüşmede Cumhurbaşkanı`na ekonomik konularda bilgi aktardıklarını da kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı