GeriGündem Erken seçim sorunları daha kötüye götürür
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erken seçim sorunları daha kötüye götürür

ANAP Lideri Mesut Yılmaz, koalisyonun yapısı içinde ‘yeni bir anlayış ve yeni bir organizasyonla’ sorunların aşılacağını söyledi.

Yılmaz, grubunda şu mesajları verdi:

SAMİMİYET YETMEZ

Çeşitli aksaklıklara rağmen hükümet sorunların çözülmesi konusunda son derece samimidir. Ancak sadece samimi olmak yeterli değildir. Koalisyon yapısında, özellikle kriz dönemlerinde acil kararların hayata geçirilmesini güçleştirmektedir. Koalisyon ortakları arasında görüş ayrılıklarında uzlaşma sağlanma çabası, icraatı geciktiriyor. Ancak hükümetin daha iyi bir alternatifi yoktur. Erken seçimin daha güçlü daha tutarlı bir yapıyı çıkaracağına inansak, bu yola başvurmaktan kaçınmayız. Ancak erken seçim, işlerin daha da kötüye gitmesine sebep olacaktır. Farklı çözüm önerileri tıkanıklıktan kurtaracak bir soluktur. Filizi canlandıracak can suyudur, geleceğe açılan bir penceredir.

DEVLET KÜÇÜLECEK

Türkiye'yi krizden çıkaracak ve yeni krizleri önleyecek yeniden yapılanmanın gerçekleştirilmesi gerekir. 2002 kolay olmayacak. Ek bütçe ve yeni vergiler yok. Fedakarlığı devlet küçülerek yapacaktır.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle