Gündem Haberleri

  Erken seçim erken olur

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, önceki akşam toplanan Başkanlık Divanı'nda siyasi ve ekonomik istikrarı sağlayan, halk ve Meclis desteği süren bir hükümet görevdeyken erken seçime gitmenin ‘erken’ olacağını vurguladı. ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın ‘‘Bütün partiler erken seçimi gündemine alması gerekir’’ açıklamasını da sert bir dille eleştiren Bahçeli, FP'nin tutumu ve taktikleri ortada iken Yılmaz'ın bu çıkışının yanlış olduğunu kaydetti.

  Bahçeli, Yılmaz'ın çıkışının hükümetin başarıyla uyguladığı ekonomik istikrarı zedeleyeceği görüşüne de yer vererek, ‘‘Bizim seçim korkumuz yok. FP kapatılırsa, 53 ilde ara seçim gündeme gelirse, kaos ortaya çıkar, siyaset ağırlaşır. Ama şu aşamadaki tahminler; FP'nin tümüne değil, sınırlı sayıda FP milletvekiline yasak geleceği yönünde’’ dedi.

  Bahçeli'nin tüm FP milletvekillerine yasak gelmesi halinde, ara seçim zorunluluğunun, bir erken genel seçim ihtimalini de doğuracağını savunarak, ‘‘Gündemimizde seçim yok. Ancak, biz parti olarak her an erken seçim olabilir gibi hazır olalım’’ diye milletvekillerini uyardı.

  FP'nin ‘Sine-i Millet’e döneriz' tehdidini de değerlendiren Bahçeli, bu tehdidi ‘gülünç’ bularak, ‘‘FP, bugüne kadar hangi sözünü yerine getirdi ki, bunu da getirecek de, sine-i millete dönecek’’ yorumunda bulundu.

  Bu arada Başbakan Bülent Ecevit de dün öğle saatlerinde Başbakanlık'tan Oran şehrindeki evine giderken bir gazetecinin erken seçim tartışmalarını hatırlatarak, ‘‘Hükümet ortağınız dahil seçim tartışmaları ülke gündemine oturdu’’ sözleri üzerine, ‘‘Ufukta erken seçim görülmüyor’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı