GeriGündem Erkan'ın organları can oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkan'ın organları can oldu

AYDIN'ın Didim ilçesi'nde geçirdiği trafik kazası sonrasında kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki Erkan Sezer'in organları ailesi tarafından bağışlandı. Sezer'in kalbi, karaciğeri ve korneaları Ege Üniversitesi Hastanesi, böbrekleri ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde organ bekleyen hastalar için İzmir'e getirildi.

Aydın'ın Didim İlçesi'nde geçen cumartesi günü, yönetimindeki motosikletle duran otomobile çarpan Erkan Sezer, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yapılan müdahalelere rağmen talihsiz gencin beyin ölümü gerçekleşti. Erkan Sezer'in ailesi, oğullarının organlarını bağışladı. Bunun üzerine Ege Üniversitesi Hastanesi'nden dün saat 20.00 sıralarında yola çıkan organ nakil ekibi, Söke'ye giderek, talihsiz gencin kalbini böbreklerini, karaciğerini ve kornealarını alıp, özel donanımlı bir ambulansla İzmir'e getirdi. Sezer'in kalbi, korneaları ve karaciğerinin Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, böbreklerinin ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde organ bekleyen uygun hastalara takılması planlandı.

KALBİ 50 YAŞINDAKİ ÇİFTÇİYE

Erkan Sezer'in kalbi, yaklaşık 4 yıldır organ bekleyen, üç aydır da yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşayan, evli ve 3 çocuk babası çiftçi 50 yaşındaki İsmail Çıvgın'a takıldı. Çıvgın'ın yeğeni, Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'ne bağlı Halitpaşa Beldesi Belediye Başkanı Vedat Çıvgın, “Amcam son 4 yıldır organ bağışı ve kalp nakli bekliyordu. Akşam saatlerinde hastaneye çağırıldık. Amcama uygun bir kalbin bulunması bizleri son derece mutlu etti. Kendisi 3 ay önce ameliyat oldu, yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşıyordu. Herkesin organ bağışında bulunmasını istiyoruz” dedi. Ölen gencin ailesine bağışta bulundukları için teşekkür etti, başsağlığı dileğinde bulunarak acılarını paylaştıklarını bilirtti.

Ölen Erkan Sezer'in karaciğeri ise yine Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, 54 yaşındaki Mustafa Karaca'ya takıldı.

Böbreklerin, doku testlerinin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne organ bekleyen hasatalara nakledileceği, korneaların da Ege Üniversitesi Hastanesi'nde uygun hastalara ışık olacağı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle