Gündem Haberleri

  Erkan Mumcu ANAP rozetini taktı

  Hürriyet Haber
  19.03.2005 - 15:48 | Son Güncelleme:

  ANAP Genel Başkan Adayı Isparta Milletvekili Erkan Mumcu ile 3 milletvekili arkadaşı ANAP'a katıldı.

  Erkan Mumcu ve Yozgat Milletvekili Mehmet Erdemir, Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş ve Isparta Milletvekili Mehmet Sait Armağan'ın katılımları için ANAP Genel Merkezi'nde düzenlenen törende Mumcu, bugünden sonra hiç kimsenin toplumu değer kümelerine ayrıştırarak kendi iktidar heveslerini tatmin edemeyeceğini belirterek, “Biz, kurtarıcı pozlarıyla siyaset yapanlar gibi vatandaştan vekaleti alıp, ondan sonra elimize aldığımız emaneti, keyfimize göre kullandığımız bir oyuncağa dönüştürenlerden olmayacağız”  dedi.

  Partililer, “Özal misyonu, Mumcu vizyonu”, ”ANAP iktidar, Mumcu Başbakan”, “Aynı misyon, taze vizyon” , ”1983 ruhunu Mumcu ile yaşatacağız” şeklinde dövizler taşıdı.

  Erkan Mumcu, eşi Işın Mumcu ve milletvekilleri ile birlikte törene gelirken, genel merkez binasının dışında ve salonda izdiham yaşandı. Salonda, törenin izdihamdan dolayı başlayamaması üzerine Mumcu, partililerden basın mensuplarının rahat çalışabilmeleri için izin istedi.

  YENİDEN DOĞUŞ
    
  Törende yaptığı konuşmada 1990'lı yıllardan sonra Türkiye'nin yerinde saymakla avunan bir ülke haline geldiğini savunan Mumcu,  bugün bile durumun kötüye gitmemesinin “bir avuntu olarak benimsendiğini” ileri sürdü.

  Mumcu, “Onlar ne verirse beş fazlasını veririz diyenlerin elinde heyecanlarını yitiren bir ülkeye döndük” dedi. Özal'ın, ANAP'ın dışında taklit edildiği, içeride unutulduğu bir dönem yaşandığını ifade eden Mumcu, “Türkiye, Özal ile beraber yeni çağ ufuklarını da kaybetti” diye konuştu.

  “Şimdi Türkiye yeni bir heyecan, yeni bir vizyon arıyor” diyen Mumcu, “Bugün, ANAP'ın, kurulduğu günde olduğu gibi Türkiye'yi yeniden çağ atlama heyecanıyla buluşturmasının günüdür. Burada yeniden
  doğuşunun müjdesini görüyorum” dedi.

  Partiyi demokratikleştirme yolunda atacakları adımları anlatan Mumcu, partinin sahibinin bugünden sonra bütün Türkiye olduğunu kaydetti. “Kim ki bu partiye sahiplik iddia eder o bizden değildir” diyen Mumcu, “Bu parti, bir çekirdek kadronun, kendilerince verilmiş bir siyasi mücadelenin ödülüymüş gibi görenlerin partisi olmayacak. Bu parti vatanını seven herkesin partisi olacak” şeklinde konuştu.

  “Kurucu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum" diyen Mumcu, "Talip olduğum şeyin sıradan bir genel başkanlık olmadığının farkındayım. Talip olduğum şey Özal'ın misyonunu tamamlamaktır. O misyon Türkiye'yi çağın ötesine taşıma, çağdaş uygarlık düzeyinin önüne taşıma misyonudur.  Milletin bize 1990'lı yıllardan sonra bir küskünlük içine girdiği doğrudur. Biz milletimize küsmedik, küsmeyeceğiz. Nasıl değişmemiz yenilenmemiz gerekiyorsa, milletimizin özlemlerini yerine getirmek için ne yapmamız gerekiyorsa, canımızı feda etmek de dahil hepsini yapmaya hazırız. Allah bizi vatanımıza sadakatten, 'halka hizmet hakka hizmettir' demek mutluluğundan ayırmasın” dedi.

  Daha sonra ANAP Genel Başkan Vekili Halil İbrahim Özsoy tarafından milletvekillerine rozetleri takıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı