Gündem Haberleri

  Ericsson Türkiye'nin başına savaş pilotu genel müdür

  Hürriyet Haber
  22.07.2007 - 17:54 | Son Güncelleme:

  Ericsson Türkiye tepe yönetiminde görev değişikliği yapıldı. 2002 yılından bu yana Ericsson Türkiye'nin genel müdürlüğünü yapan Jan Kemvall, görevini eski bir savaş pilotu olan Anders Lindblad'a devretti.

  Lindblad, Ericsson Türkiye ve Ericsson İsrail'in genel müdürü olarak görev yapacak. Lindblad daha önce Ericsson İtalya'da Telecom Italia’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

  1968 yılında İsveç’te doğan Anders Lindblad, Linköping Üniveristesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans derecesi aldıktan sonra İsveç Hava Kuvvetleri’nde mühendis ve savaş pilotu olarak 6 yıl çalıştı. Ericsson’daki kariyerine İtalya’da sabit hatlar bölümünde başlayıp aynı ülkede pek çok farklı yöneticilik pozisyonuyla devam etti. 2000 yılının ilk çeyreğinde EMEA Bölgesi Global Servisler İş Yönetimi’nden sorumlu yönetici olarak İsveç’e atandı.

  2001 yılında Global Servisler GCU BT/mmO2 ve Kablolu Servisler yöneticisi olarak Ericsson İngiltere ve İrlanda bünyesine katılan Lindblad, Ericsson’un o dönemdeki en büyük ‘outsourcing’ operasyonlarından O2 Hollanda anlaşmasında etkin rol aldı.

  İngiltere’deki görevinin ardından Ericsson İtalya’ya dönen Lindblad, Hutchison ile gerçekleşen büyük anlaşma sırasında Servisler Genel Müdür Yardımcılığı, sonrasında ise Telecom Italia ve TIM Italy’den sorumlu yöneticilik görevlerini üstlendi.

  Aktif olarak Türkçe öğrenmeye başlayan Anders Lindblad evli ve 3 çocuk babası.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı