Gündem Haberleri

  Ergin kardeşler Uşak'ta yargılanacak

  A.A.
  13.02.2006 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Kamuoyunda “Karagümrük Çetesi” olarak bilinen grubun elebaşları Nuri ve Vedat Ergin kardeşler ile 180'e yakın sanık, Uşak'ta mahkemeye çıkacak.

  Ergin kardeşlerin Ekim 2000'de Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi'nde başlattığı öne sürülen ve 6 hükümlünün ölümüne, 20'ye yakın mahkumun yaralanmasına yol açan olaylarla ilgili davalar sürerken, Uşak Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Nuri ve Vedat Ergin kardeşler ile toplam 180'e yakın sanığın “adam öldürme, yaralama ve işkence” davalarında dinlenmesi için yaptığı talep onaylandı.

  Uşak Adliyesi'nde yaklaşık 180 sanığın yanı sıra bu sanıklar ile davacıların avukatlarını alacak büyüklükte salonun bulunmaması nedeniyle duruşmaların, 15-16 ve 17 Şubat'ta Atatürk Spor Salonu'nda yapılmasına karar verildiği bildirildi. Uşak Bir Eylül Stadyumu bitişiğindeki Atatürk Spor Salonu'nda duruşmaya ilişkin hazırlıklara yarın başlanacağı öğrenildi. 14-18 Şubat'ta stadyum önü ve civarına park yasağı getirildiği, şehrin giriş ve çıkışlarında ise kontrol noktaları oluşturulduğu belirtildi.

  İzmir Kırıklar F tipi cezaevinde bulunan Ergin kardeşlerin, duruşma günlerinde Uşak'a getirilecekleri kaydedildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı