Gündem Haberleri

  Ergene'yi kirletenlere 12 milyon lira ceza

  AA
  13.08.2012 - 11:39 | Son Güncelleme:

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ergene Havzası'nda yaşanan kirliliği önlemek amacıyla, 2011–2012 yılları içinde yaklaşık 12 milyon lira para cezası kesti.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık tarafından, Ergene Havzası'nda incelenen 4 bin 973 işletmeye, 12 milyon 49 bin 970 lira para cezası
  verildi. Bakanlık, 2011–2012 yılları içerisinde Tekirdağ, Edirne,
  Kırklareli illerini içine alan Ergene Havzası'ndaki denetimlerini artırdı.
  Ergene Havzası'na yönelik yapılan denetimlerde sanayi tesislerine yaptırım olarak kapatma cezası ve para cezası verildi. Ergene Havzası'nda yer alan şehirlerde tesisleri denetleyen bakanlık üç şehirde toplam 4 bin 973 tesisi yerinde inceledi.
  Ergene Havzası'ndaki tesislerden Tekirdağ'da 2 bin 471, Edirne'de 1032, ve Kırklareli'nde 1470 tesis yerinde incelendi.
  Açıklamada, çevre konusunda son derece duyarlı olduklarını ve bununla ilgili çok yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tüm fabrikaların denetlendiğini ve denetim mekanizmalarını daha da arttıracaklarını belirterek, “İtmeden, kakmadan, incitmeden, karşılıklı diyalog, bütünleşme içinde yapacağız” ifadesini kullandı.
  “Çevre ile hayat, çevre ile eğitim, çevre ile sağlık, çevre ile sanayi, üretim. Bunları bir bütünlük içinde sağladığımız zaman, çok daha ileri noktalara gidebiliriz” ifadelerine yer veren Bakan Bayraktar, bakanlık olarak bu konuda çok ciddi bir gayret içinde olduklarını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı