Gündem Haberleri

  Ergenekon'da flaş gelişme

  Ayşegül USTA/İSTANBUL,(DHA)
  10.11.2009 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci Ergenekon davasının 121. duruşmasında tutuklu sanıklardan Osman Yıldırım savunmasını yapıyor. Yıldırım, Cumhuriyet Gazetesi’ne saldırıyla ilgili "Emri Veli Küçük'ten bombaları ise Muzaffer Tekin'den aldım" dedi.

  ERGENEKON Ana Davası ile birleştirilen Danıştay Suikasti Davası'nın tutuklu sanıklarından Osman Yıldırım, Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba atılması işini davanın tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün atılan bombaları da eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in verdiğini iddia etti. Osman Yıldırm, "Bunların üstünde ki kişi Şener Eruygur’dur, Hurşit Tolon’dur, Fikri Karadağ’dır" dedi.

  Savunmasının ardından eski ifadeleri ve Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahakemsi’ne gönderdiği dilekçesini okunan Osman Yıldırım, Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba atılması ile ilgili  bölümün doğru olmadığını belirterek şunları söyledi:

  "Mahkemeye gönderdiğim o dilekçe de Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba atılmasına ilişkin eylemimi inkar ettim. Söylediğim herşeyin arkasındayım. Ataşehir toplantısından önce yapılan toplantıda Veli Küçük işi verdi. Ataşehir’de yapılan toplantıda ise Muzaffer Tekin bana iki tane, Alparslan Arslan’a da bir tane bomba verdi. Ataşehir toplantısına Oktay Yıldırım, Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan, Orhan Kadı ve Hüseyin Görüm’ün yeğeni de katılmıştı. O toplantıda fazla kalmadım. En fazla 5-10 dakika. Girdim, bombaları ve çıktım. Beni Ataşehir’e götüren kişinin ismini bilmiyorum. Fotoğrafını da basında hiç görmedim. Ama fotoğrafını gösterirseniz tanırım. Beşiktaş’ta Alparslan Arslan’ı kimin yanına bıraktım. Beşiktaş’ta kimin yazıhanesi var? Veli Küçük’ün yazıhanesi var.  Her bombalama sonrası onu Beşiktaş’a götürüp oraya bıraktım. Muzaffer Tekin ile sürekli beraberdi. Alparslan Arslan, İsmail Paker’den habersiz hareket etmiyordu."

  İFADEMDEN VAZGEÇMEM İSTENDİ

  Savunmasının ardından Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği dilekçelerinin okunmasına devam edilen Osman Yıldırım, Doğu Perinçek’in  ifadelerini geri almasını istediğini iddia etti. Danıştay davası sanıklarından Erhan Timuroğlu ise Osman Yıldırım’ı yalanlayarak, "Aynı koğuşta yatıyorduk. Beni tahrik ediyordu. Sürekli olarak 'bana 2 milyon dolar versinler ifademden vazgeçerim’ diyordu. Ataşehir toplantısının yapıldığı iddia edilen tarihte Sultançiftliğin’de İbrahim Genç’i vurmaya gitmiştik" dedi.

  Erhan Timuroğlu’nun bu beyanı üzerine Osman Yıldırım’da Ataşehir’e Timuroğlu ile gitmediklerini söyledi. Veli Küçük’ün Muzaffer Tekin’i çok iyi tanıdığını öne süren Osman Yıldırım, "Semih Tufan Gülaltay’ın, Şener Eruygur’un tetikçisi olmadığını söyleyebilirler mi?" diye sordu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı