Gündem Haberleri

  Ergenekon'da 224. duruşma

  Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)
  04.09.2012 - 11:53 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON’un dava sürecinde hayatını kaybeden Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk’un savcılık ifadesi okunuyor.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 65’i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası’nın 224. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, İbrahim Şahin’in de aralarında bulunduğu 41 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, emekli Albay Dursun Çiçek ve ölen oğlunun cenazesine katılmak için izin alan eski Yarbay Mustafa Dönmez’in de aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada Odatv Davası’nın tutuklu, bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de hazır bulundu.

  SELÇUK’UN İFADESİ OKUNUYOR

  Mahkeme Başkanı Hüseyin Özese, Ergenekon’da dava aşamasında 21 Haziran 2010 tarihinde hayatını kaybeden Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk ile hayatını kaybeden diğer sanıklar Kuddusi Okkır ve Engin Aydın’ın savcılık ifadelerinin okunacağını bildirdi.

  Duruşma, İlhan Selçuk’un savcılıkta verdiği ifadesinin okunmasıyla devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı