GeriGündem Ergenekon Mahallesi’ni ‘baz’ alıp arastırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ergenekon Mahallesi’ni ‘baz’ alıp arastırdı

Ergenekon Mahallesi’ni ‘baz’ alıp arastırdı
refid:15095721 ilişkili resim dosyası

Milletvekili Tekin Bingöl, TBMM’de kanserle ilgili ilginç bir araştırmayı paylaştı. Ankara’daki Ergenekon Mahallesi’nde 50’yi aşkın baz istasyonu olduğunu kaydederek, 32 kanser vakasına rastladıklarını dile getirdi.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, üyesi olduğu TBMM Kanser Hastalıkları Araştırma Komisyonu’nda Yenimahalle Şentepe’de bulunan Ergenekon Mahallesi’nde yaptığı bir araştırmayı şöyle anlattı:

İç içe yaşıyorlar

Seçim çalışması sırasında bölgedeki hasta sayısındaki olağanüstü artış ve kanserdeki artış dikkatimi çekti. Bir arkadaş grubuyla çalışma yaptık ve gördük ki orası bir gecekondu semti. İnsanlar 50’nin üzerinde baz istasyonuyla iç içe yaşıyorlar.”

Telefonlar da yayıyor

“İki günlük çalışmada, hastalıkları raporla tespit edilmiş 32 kanser vakası tespit ettik. Yoğunlaştırıcı olmayan radyasyon yayan cihazların bu hastalıklarda önemli etkisinin olduğunu ve cihazların masum olmadığını belirledik. Bu konuda Türkiye’de bilimsel araştırma yok.”
“Şu elimizde tuttuğumuz cep telefonları bile bir baz istasyonu. 500’e yakın arkadaşa sordum. ‘Ya telefon alırken neye dikkat ediyorsunuz?’ İnanın, 5-6 noktada odaklandılar. Hiçbiri radyasyon ölçüsünü söylemedi. ”

Ergenekon esprileri

TEKİN Bingöl’ün komisyonda mahallenin ismini açıklamasıyla, Ergenekon soruşturmasına gönderme yapan espriler yapıldı. MHP’li Osman Durmuş, “Mahallenin adı Ergenekon” diyen Bingöl’e, “Aman öyle tehlikeli şeyler konuşmayın” derken, Cevdet Erdöl, “Hangi mahallelerde dolaştığınız belli oluyor” göndermesinde bulundu. Bingöl ise esprilere “Halk adına dolaştık biz o mahallelerde” yanıtını verdi.
Camilerde ne arıyor
AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun ise camilerdeki baz istasyonlarını gündeme getirerek, “Diyanet Vakfı camilerin üstüne baz istasyonu koymuş. Buna kim yetki vermiş, nasıl olmuş?” diye sordu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle