Gündem Haberleri

  Ergenekon hâkimi avukatın sözlerine kızdı

  ANKARA
  21.10.2015 - 21:42 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON Davası’nın temyiz duruşmasına dün Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi’nde devam edildi. Eski Türk Kızılayı müfettişi Kemal Aydın’ın avukatı bulunmadığından zorunlu müdafi olarak Ankara Barosu’nca görevlendirilen avukat Oğuz Evren Kılıç, çok garip bir tesadüf olarak 18 Temmuz 2007’de “Ergenekon” soruşturmasının ilk dalgasında öğrenciyken gözaltına alınanlardan biri olduğunu belirtti.

  Kılıç, “Orada 4’üncü günün sabahında Zekeriya Öz denilen ajanın karşısına çıkardılar. Bir isim listesi okudu ve ‘Bunları tanıyor musun’ diye sordu. Ben kimseyi tanımadığımı söyleyince döndü katibe ve ‘Bu emniyettekiler ne yapıyor’ dedi. Sonra aldı telefonu ‘Müdürüm siz aklınıza eseni tutup getirirseniz bu işin içinden çıkamayız’ diye azarladı” açıklamasın yaptı.

  Kılıç, “Karşınıza gelen insanlar, müvekkilim de dahil olmak üzere, üzerine kurulan kumpasın kurbanıdır. Bu kumpas, oyun her ne ise bir ajan komplosudur. Burada ajanlık yapanların isimleri bellidir. Bu devlet tarafından zamanında semirtilen Fethullah Gülen işin başındadır” dedi.

  Kılıç’ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı da ‘ajanlıkla’ suçlayan sözleri üzerine Yargıtay 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil, müdahale etti. Yeşil, salonda bulunmayan kişiler hakkında hakarete varan sözler söylenemeyeceği uyarısı yaptı. Kılıç’ın savunmaya müdahale edilmesini istememesi üzerine Başkan Yeşil, “Savunma hakkına sonsuz riayet gösteriyoruz ama suç teşkil edecek bir şey varsa müdahale etmemiz gerekiyor” dedi. Yeşil, Avukat Kılıç’ın ısrarı üzerine savunmayı sonlandırdı ve “İstemeden müdahale etmek durumunda kaldık. Hakaret teşkil edecek sözlerin, değil Cumhurbaşkanına bir vatandaşa karşı da kullanılmaması taraftarıyız” dedi.

   

   

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı