Gündem Haberleri

  Ergenekon duruşmasında tavan çöktü

  Ayşegül USTA/İSTANBUL, (DHA)
  20.11.2009 - 11:52 | Son Güncelleme:

  İkinci “Ergenekon” davasının 18. duruşmasının yapıldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde mahkeme heyeti büyük bir panik yaşadı.

  İŞTE O SALON / WEB TV                

  İKİNCİ Ergenekon Davası'nın 18’inci oturumunda Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın savcılık ifadeleri okunurken mahkeme heyetinin bulunduğu bölümdeki alanın tavanındaki 2*2 metre ölçülerindeki alçıpan parça koparak mahkeme başkanı Köksal Şengün ve üye hakim Hasan Hüseyin Özese’nin arasına düştü. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün’ün kolunu sıyıran alçı parça daha sonra kürsüden yere düştü. Tavandan plakanın düşmesinin ardından izleyicilerin oturduğu bölümde gülüşmeler yaşandı. Salondan “Bunu da Ergenekon yaptı” ve “Tavanı da Ergenekon düşürdü” esprileri yükseldi. Yaşanan olay üzerine mahkeme duruşmaya ara verdi.

  Öğleden sonra yeniden oturumu açan Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, tavanın tamirinin iki gün süreceğini belirterek can güvenliği nedeniyle duruşmanın Pazartesi'ye ertelendiğini söyledi.

  İNCELEME BAŞLATILDI
           
  Adalet Bakanlığı, ikinci “Ergenekon”  davasının görüldüğü salonun tavanından mahkeme heyetinin bulunduğu bölüme parça  düşmesiyle ilgili inceleme yapmak üzere İstanbul'a teknik heyet gönderdi.

  Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü yanında spor  salonu olarak planlanan ve ihtiyaç üzerine duruşma salonuna çevrilen binada,  duruşma sırasında asma tavandaki ses yalıtımını sağlayan bazı parçaların düştüğü  bilgisinin alınmasının ardından, Adalet Bakanlığınca inceleme yapılmak üzere  harekete geçildi.

   Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı ile Ceza ve Tevkif Evleri  Genel Müdürlüğü görevlilerinden oluşan bir teknik heyet, inceleme yapmak ve  gerekli önlemleri almak üzere İstanbul'a gönderildi.

  Bu arada, binanın inşaatının Mayıs 2009'da tamamlandığı, ancak kesin  kabulünün henüz yapılmadığı belirtildi.
      

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı