Gündem Haberleri

  Ereğli’de sele kapılan kişinin cesedi bulundu

  Şafak NEGZÜEL/EREĞLİ (Zonguldak), (DHA)
  19.08.2014 - 12:28 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Osmanlar Köyü’nde tarlada fındık toplarken yağmur nedeniyle derenin taşması sonucu aniden yükselen sel sularına kapılan 34 yaşındaki Hüseyin Erdoğan’ın cesedi bulundu.

  Hüseyin Erdoğan, dün dalından düşen fındıkları toplamak için fındık tarlasına gitti. Erdoğan, bu sırada yağmur nedeniyle bir anda taşan derenin yol açtığı sel sularına kapılarak gözden kayboldu. Akşam eve dönmemesi üzerine ailesi ve yakınlarının yaptığı arama çalışmasında Erdoğan bulunamadı.

  Bakırlık Köyü sakinlerinden Sezgin Demir, bu sabah Erdoğan’ın sel sularına kapıldığı yerden yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki evinin bahçesini kontrol ettiğinde, bahçeleri birbirinden ayıran çalıların arasındaki cesedi gördü. Demir’in önce cansız manken sandığı cesedin Hüseyin Erdoğan’a ait olduğu belirlendi.

  Erdoğan’ın cesedi, çalıların arasından güçlükle çıkarılırken, babası Metin Erdoğan ve diğer yakınları gözyaşlarına boğuldu. Erdoğan’ın cesedi, yapılan incelemenin ardından Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Cesedi bulan Sezgin Demir, sel sularının 2 katlı evinin ikinci katı seviyesine kadar yükseldiğini belirterek, "Sular çekildikten sonra hasar olup olmadığını kontrol için bahçeye indim. Çalıların arasında gördüğüm cismin cansız manken olduğunu zannettim. Ancak yaklaştığımda insan cesedi olduğunu fark ettim" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı