Gündem Haberleri

  Erdoğan'ın uçağına yıldırım çarptı

  Hürriyet Haber
  28.02.2005 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ı İstanbul'dan Ankara'ya götüren ATA uçağına dün gece Esenboğa Havalimanı'na inişte iki kez yıldırım çarptı. Uçak türbülansa girdi. Pilot elektrik yüklü bulutlar nedeniyle alana inemedi. Erdoğan ve beraberindekiler 00.45'te İstanbul'a döndü.

  Erdoğan, dün gece Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak ile AKP İl Genel Meclisi Üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın’ın düğününde nikah şahitliği yaptıktan sonra uçakla Ankara’ya gitti. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ankara’ya saat 23.00’te hareket eden Erdoğan’ın bulunduğu ATA uçağı, Esenboğa Havalimanı’ndaki şiddetli rüzgar ve elektrik yüklü bulutlar nedeniyle iniş yapamadı. Uçağa iki kez yıldırım çarptı.

  Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan uçak, Ankara üzerinde birkaç tur attıktan sonra saat 00.45’te İstanbul’a geri döndü.

  Uçak’ta Erdoğan’la birlikte eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Ali Babacan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik bulunuyordu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı