Gündem Haberleri

  Erdoğan'ın oğlunun düğününde Pavarotti çalındı

  Hürriyet Haber
  30.01.2006 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Müzik dünyası TRT kültür yöneticisi Ergin Erenoğlu'nun Pavarotti dinleyen koro sanatçılarına "Kapatın lan şu gavur müziğini", "Vatan haini" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla sarsıldı. Ancak Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın düğününde de "gavur Pavarotti"nin şarkısı çalınmıştı.

  Hürriyet gazetesinin haberine göre, koro sanatçılarıyla Müdür Erenoğlu arasındaki olay 21 Ekim'de Yunanistan konseri dönüşü yaşandı. Şikayet dilekçesine göre koro sanatçıları müdüre "Pavarotti CD'si bitsin öyle dinleyelim" deyince müdür kızdı. İddiaya göre Erenoğlu "Kıskançlık yapıyorsunuz, ben müdürünüzüm ve bunu dinlemek zorundasınız" dedi ve karşı çıkan bir sanatçıya da "Vatan haini" diye hakaret etti. Tartışma sonunda Pavarotti CD'si bitince otobüste türkü çalındı.

  Olayın adliyeye yansıması üzerine Erenoğlu'nun ceza diye koro sanatçılarının mesai süresini uzattığı da öne sürüldü.

  ERDOĞAN'IN DÜĞÜNÜNDE ÇALINDI

  TRT'nin kültür yöneticileri Pavarotti'yi gavur müziği olarak niteleyip dinleyenlere vatan haini suçlaması getirirken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve Reyyan Uzuner'in 10 Ağustos 2003 tarihinde yapılan düğünlerinde de Pavarotti müziği çalınmıştı. 14 bin kişinin davetli olarak katıldığı Lütfi Kırdar uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nın Rumeli salonunda gerçekleştirilen düğünde davetliler İtalyan Başbakanı Sylvio Berlusconi'yi, düğün salonunda Pavarotti aryalarıyla karşılmamıştı.

  HİÇBİRŞEYDEN ÇEKMEDİ TÜRK İDARECİLERDEN ÇEKTİĞİ KADAR!

  Bir TRT Çoksesli Müzik yöneticisinin hışmına uğrayan dev tenor Luciano Pavarotti, tam 40 yıl önce Ankara Devlet Opera ve Balesi'ne davet edilmiş, ancak bir süre çalıştıktan sonra ülkesine geri dönmüştü. Pavarotti'nin yeterli bulunmadığı için ülkesine geri gönderildiği iddia edilmişti.

  Luciano Pavarotti Hakan Aysev gibi Avrupa'da adından sözettiren bir Türk tenorun yetişmesinde de katkıda bulunmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı