Gündem Haberleri

  Erdoğan'ın balmumu heykeli

  AA
  19.09.2014 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Samsun tanıtım günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tanıtım günlerinin açılış programına katıldı. İlkadım Belediyesi'nin stantında, belediye tarafından yaptırılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın balmumu heykeli sergilendi. Balmumu heykelin pek de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a benzemediği dikkat çekti.

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'da Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Samsun Tanıtım Günleri"nin açılış törenine katıldı. Kılıç, törende yaptığı konuşmada, daha önce İstanbul'da dahil olmak üzere Türkiye'nin farklı illerinde Samsun günlerinin yapıldığını belirterek, böylece Ankara'daki eksikliği de giderdiklerini söyledi.

  Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin Samsun'da atıldığına dikkati çeken Kılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan yola çıkarak Türkiye'nin bağımsızlık meşalesini yaktığını ifade etti.

  ''ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SAMSUN'DAN BAŞLADI''

  Erdoğanın balmumu heykeliKılıç, halkın oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyasına Samsun'dan başladığına işaret ederek, "Dolayısıyla Samsun, ilklerin şehri. Karadeniz'in incisi olan Samsun, Türkiye'nin de sayılı illeri arasında yerini alacaktır" diye konuştu.

  Samsun'un belediyecilik anlamında çok farklı noktalara geldiğini vurgulayan Kılıç, şöyle devam etti:
  "Samsun, koordineli bir şekilde yürütülecek çalışmalarla çok daha üst seviyelere götüreceğimiz bir ilimiz olacak. Son yapılan genel seçimlerde gerçekten büyük bir başarı sağlayan AK Parti'nin, büyük belediyecilik hizmetleriyle Samsun'u çok farklı noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. Gerçekten büyük projelerin atılımların yapıldığı bir il Samsun. Mevcut belediye başkanımız her türlü altyapı çalışmalarına büyük bir ivme kazandırdı. Son kararnameyle Diyarbakır'a atanan Valimiz de Samsun'da çok güzel izler bıraktı. Kendisi aynı başarıyı Diyarbakır'da da gösterecektir."

  "Samsun çok yakın zamanda bugün olduğundan daha büyük yerlere gelecek" diyen Bakan Kılıç, "Her zaman gelecekte turizmde, sanayide, hizmet sektöründe Samsun'u nasıl daha fazla kalkındırabilirizin, yurt dışından yatırımları nasıl çekebilirizin uğraşı içindeyiz. Özellikle Karadeniz'in kıyılarında Samsun'a komşu olan illerden kentimize daha fazla yatırımı nasıl getirebilirizin çalışmalarını yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Bakan Kılıç, yurt dışı ziyaretlerinde her zaman bir arada oldukları temsilcilere, Türkiye'ye geldiklerinde Samsun'u da programlarına almaları ümidiyle kenti tanıtan hediyeler takdim ettikleri bildirdi.

  Samsun'un otelcilik noktasında kabuk değiştirdiğinin altını çizen Kılıç, konuşmasını şöyle tamamladı:
  "Bundan dolayı da biz uluslararası organizasyonları Samsun'a getirip, bu noktadaki çalışmalarımızı hızlandıracağız. Birlik ve beraberlik içinde yapamayacağımız hiçbir konu yoktur. İmkanımız, gücümüz, vizyonumuz var. Ben buna gönülden inanıyorum ama beraber çalışacağız, kol kola vereceğiz, nerede sıkıntı görüyorsak bir birimizi destekleyeceğiz. Vatandaşımızla kol kola çok daha güzel günlere gideceğimize canı gönülden inanıyorum."

  BALMUMUNDAN ERDOĞAN HEYKELİ

  Bakan Kılıç konuşmasın ardından Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kostümlerin tanıtımı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisini izledi. Yöresel ürünlerin yer aldığı stantları da gezen Bakan Kılıç, İlkadım Belediyesi'nin yaptırdığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın balmumu heykelinin yanında fotoğraf çektirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı