GeriGündem Erdoğan sinyali verdi: AK Parti'de gençleştirme operasyonu geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan sinyali verdi: AK Parti'de gençleştirme operasyonu geliyor

Erdoğan sinyali verdi: AK Parti'de gençleştirme operasyonu geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gençlere yaptığı konuşmada 'Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız. Bu düzenlemeleri gençlerimize ihsan değil haklarının gecikmiş teslimi olarak görüyoruz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Beştepe’de gençleri kabul etti.

İşte Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan satır başları: "Sizlere baktığımda özellikle kendi gençliğimiz aklıma geliyor. Bu yaşlardayken tüm benliğimiz kaplayan heyecanla hayata nasıl baktığımızı dünyayı nasıl avucumuzun içinde hissettiğimizi hatırlıyorum. Gençlik döneminde yapılan hiçbir şey boşa gitmez. Olumlu ya da olumsuz meyvelerini toplarsınız. Şöyle çevreme bakıyorum. Bazılarının yeni nesil için karamsar fikirler taşıdıklarını görüyorum. Ben is tam tersine yeni nesilden ümitliyim. Bir sonraki kızıl elmamız olan 2023 her şeyiyle sizlere emanettir.

“DEVRİMLERİ SİZ YAPACAKSINIZ”

Biz siyasetçilere düşen gençliğe ufuk vermektir. Şimdi bundan sonrası size ait. Ona göre. Artık reformları siz yapacaksınız. Devrimleri siz yapacaksınız. Ve bu devrimleri yapmak suretiyle Türk milletinin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya siz göstereceksiniz. Bakın darbe demiyorum. Devrim diyorum, reform diyorum. Biz reformlarla, devrimlerle uğraşacağız. Bizim yaptığımız batının dediği gibi sessiz devrimdir.

“ANLI ŞANLI TARİHİMİZİ BİZE OKUTMADILAR”

Bize öyle bir tarih okuttular ki ve bizim okuduğumuz tarih kitaplarında hep mağlubiyetlerle ilkelliklerle garip garip şeylerle geçmişi olan bir tarih okuduk. Bizim tarihimiz böyle değil. Anlı şanlı tarihimizi bize okutmadılar. Özellikle şimdi bunun üzerinde duruyoruz. Müfredatımız üzerinden özellikle duruyoruz ve anlı şanlı tarihimizi kitaplarımıza geçireceğiz. Aşağılık kompleksi içinde yetiştirilen bir nesil olursak o zaman tamamen bezgin bedbin bir nesil olacağız. İşte onu şimdi yıkıyoruz.

'BU PAZAR GÜNÜ YAPACAĞIMIZ KONGREDE...'

Bugün milli bayramımız olarak kutladığımız istiklal harbimizi yürütmek üzere samsuna çıkan Gazi Mustafa Kemal de, 38 yaşında, genç diyebileceğimizi bir yaştaydı. Bu pazar günü yapacağımız partimizi büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda  gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız. Bu düzenlemeleri gençlerimize ihsan değil haklarının gecikmiş teslimi olarak görüyoruz. Ben karşımda hep Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyacak bir gençlik gördüm gençlik görüyorum. 19 Mayıs Türk tarihindeki sayısız yeniden başlangıçlardan biridir. Özgürlük mücadelemiz değişik görünümler altında da devam etmiştir.

FETÖ VE TERÖRLE MÜCADELE

Şu anda terör örgütlerine karşı muhteşem güçlü kahramanca bir mücadele devam ediyor. Şu ana kadar 60’a yakın mağarayı evelallah bütün uçaklarımız helikopterlerimiz vurdular. Bütün o vurulan yerler de komandolarımız tarafından temizleniyor. Buralardan bine yakın ciddi ağır silahlar çıkıyor. mühimmatın zaten haddi hesabı yok. Lojistik destek acayip. Orada kar kış demeden bu mücadeleyi sürdüren Mehmetçiğimiz, polisimiz, korucularımız bunlar alnı öpülesi vatan evlatlarımızdır. Bunlarla biz geleceğe yürüyorum. Bu terör mücadelesin onlarla beraber er ya da geç sona erdireceğiz. İşte 15 Temmuz darbe girişiminde gençlerimize bir kez daha gururu duyduk. O gençlerimiz olmasa o şımarık FETÖ kahpeleri bugün farklı şeyler estirecekti. Şimdi ne oldu? Kimi yunana sığınıyor kimi başka yere sığınıyor. Ama onları yine kovalayacağız. Buradakileri inlerine kadar nasıl kovalıyorsak onları da uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa arayacağız, kovalayacağız, bulacağız.

DERSHANELERDE MUSLUK KAPANINCA ÇILGINA DÖNDÜLER

Anaokulu denen kavram 15 sene önce neredeyse literatürde yoktu. Yüzde 12… Tüm çocuklarımızı okula gidebilmesini teşvik ettik. 8 yıllık kesintisiz eğitimi kaldırdık onun yerine 4+4+4 sistemini getirdik. Katsayı adaletsizliğini ortadan kaldırdık. Dersaneleri tamamen kapatarak aileleri bu sistemin yükünden kurtardık. Eğitimi mafyaları türemişti ve bu mafyalar benim garip gureba halkını sömürüyordu. Çocuğu üniversiteye gidebilsin diye evinden davarını satan analar vardı Anadolu’da. Şimdi artık devlet telafi kurslarını yapar hale geldi. Biliyorsunuz bu FETÖ’nün ilk saldırısı bize buradan geldi. 1 milyar asgari oradan kazanıyorlardı. Musluk kapatılınca çılgına döndüler. Darbe girişimine bundan dolayı girdiler. Sadece bu durum bile dersaneler konusundaki tavrımızın ne kadar doğru olduğunun göstergesidir.

'YENİ BİR ADIM ATIYORUZ'

Yeni bir adım atıyoruz inşallah. Bununla birlikte sizlerin bizzat yaşamadığı sadece belki duyduğu bir eski Türkiye var. Bu eski Türkiye’de sizin şu anda hayatınızı doğal bir parçası gördüğünü imkanların hiçbiri bulunmuyordu. Sizler benim İstanbul’a belediye başkanı seçildiğimde nelerle savaştığımı bilmezsiniz. İstanbul’da su yoktu şimdi İzmir’de olmadığı gibi. Aynen bidonlar kuyruklardaydı. Evlerin küvetlerin o bidonlarla su taşınırdı. İçme suyu için su istasyonları vardı. Biz geldik taa Trakya’dan dağları delerek su sorunun hallettik. Çöp dağlarını yok ettik. O çöplerden bizler dedik ki geri dönüşüm sağlayalım. Kompos gübre haline getirmek suretiyle gübreleme çalışmalarında kullandık. Ama çöpü de yok ettik. Çöplerin içinde de çöplerin de çeşitleri var. Bunları da ayıklayacaksın tabi. Bunları da yaptık. O gün bugündür İstanbullu İstanbul’u başkasına vermedi.

'SAHADA OYNAYAN OLALIM'

Çin’de neyi konuştuk biliyor musunuz orta, kuzey, güney koridoru. Orta koridorda Türkiye var. Tüm projelere bakında trilyonlarca dolar yatıyor burada. Biz de diyoruz ki tribünde izleyen değil sahada oynayan olalım.

“BUNU HERKES BÖYLE BİLE. BAŞKA HİÇBİR HESABIN İÇİNE KİMSE GİRMEYE”

Bizim Türkiye cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok. Bunu herkes böyle bilecek. Bunu herkes böyle bile. Başka hiçbir hesabın içine kimse girmeye. Girerlerse bedeli ortada."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle