Gündem Haberleri

  Erdoğan'dan Demirel'e sürpriz ziyaret

  AA
  06.01.2015 - 14:37 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e sağlık sorunlarından dolayı geçmiş olsun ziyaretinde bulundu, kardeşi Hacı Ali Demirel'in vefatı nedeniyle taziyelerini iletti. Geçtiğimiz yıllarda Demirel'i sert sözlerle eleştiren Erdoğan ziyaretinde, "İkazlarınız bize yol gösterir" ifadesi kullandı.

  Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Erdoğan, Demirel'i ziyaret etti.

  Ziyaret sırasında Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olduğunu, ülke meselelerini, dünya meselelerini en iyi şekilde takip etmek ve çözüm bulmak için çalıştığını söyleyerek, "Allah yardımcınız olsun" dedi.

  Erdoğandan Demirele sürpriz ziyaret CUMHURBAŞKANLIĞI NEZAKETİ: DÜN ELEŞTİRDİ BUGÜN ZİYARETE GİTTİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan da Demirel'e geçmiş olsun dileğini ileterek sağlığıyla ilgili bilgileri yakından takip ettiklerini söyledi.

  İslamköy'deki açılışa yoğun programı nedeniyle katılmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirel'e "Ama verdiğiniz mesajları takip ettik. Bunlar bizler için de geleceğe yönelik ayrı bir heyecan vesilesiydi" diye konuştu.

  Erdoğan, kardeşi Hacı Ali Demirel'in vefatı nedeniyle de 9. Cumhurbaşkanı Demirel"e başsağlığı dileğini iletti.

  Ziyarette, 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in Türkiye'nin siyasi hayatında önemli bir tecrübesi bulunduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonraki süreçte de bizler, elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymak suretiyle yaklaşık 12 yıllık bir başbakanlık süresi, şimdi de cumhurbaşkanlığı sürecinde ülkemize hizmeti inşallah hayırlısıyla sürdürmek istiyoruz. Rabbimizin verdiği takat ile bunu götüreceğiz. İkazlarınız bize yol gösterir" ifadesini kullandı.

  Ziyarette Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga da yer aldı.

  Erdoğandan Demirele sürpriz ziyaret DEMİREL’İN SON ÜÇ YILDA DÖRDÜNCÜ BÜYÜK ACISI


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı