Gündem Haberleri

  Sürpriz gündem... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı değişti.

  Hürriyet Haber
  01.12.2017 - 10:34 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürpriz değişikliler yaşandı. Erdoğan İstanbul'da saat 15:00'te AK Parti kurmayları ile görüşecek. Son dakika gelen habere göre, gündemde seçim ittifakı ve baraj konularının yer alabileceği belirtiliyor. Erdoğan'ın programında yaşanan ikinci değişiklik ise Başbakan Binali yıldırım ile görüşme oldu. Erdoğan saat 17:00'de de Yıldırım ile görüşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi programında bu görüşmeler yer almıyordu.

  Habertürk'ün haberine göre; AK Parti'de gündem 2019'da hayata geçecek Cumhurbaşkanlığı Sistemi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda bugün, uyum yasalarıyla ilgili olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkanı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ile Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ile bir görüşme yapacak.

  SEÇİM İTTİFAKI VE SEÇİM BARAJI KONULARI DA GÜNDEMDE OLACAK

  Toplantıda uyum yasalarının yanı sıra, Devlet Bahçeli'nin dile getirdiği, seçim ittifakı ve seçim barajı ile ilgili gündemlerinin de görüşülmesi bekleniyor.

  BAŞBAKAN YILDIRIM'LA DA GÖRÜŞECEK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 17.00'de de Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul edecek.

  Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, kabul, saat 17.00'de Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde gerçekleşecek.

  Bahçeli, seçim ittifakı formülünü kağıt üzerinde çizerek anlattıBahçeli, 'seçim ittifakı' formülünü kağıt üzerinde çizerek anlattı

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (01.12.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı