Gündem Haberleri

  Erdoğan'a hakaretten soruşturma

  ANKARA
  07.12.2017 - 00:35 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda yaptığı konuşma nedeniyle, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

  Avukat Hüseyin Aydın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 11 sayfalık suç duyurusu dilekçesi verdi. Kılıçdaroğlu’nun, kullandığı ifadelerle, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299. Maddesi’nde düzenlenen ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçunu işlediği savunulan dilekçede, “Olayın, münferit bir hadise olarak değerlendirilmesi mümkün değildir. Davalının ve Genel Başkanı olduğu siyasi partinin Cumhurbaşkanımıza yönelik söylemleri, FETÖ’nün söylemleriyle birebir örtüşmekte olup bu doğrultudaki söylem ve politikanın örgüt tarafından adı geçen partiye empoze edildiği hususunda toplumda yaygın bir kanaat oluşmaktadır” denildi. Kılıçdaroğlu’nun ifadelerinin düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmesinin mümkün olamayacağı belirtildi.

  Kılıçdaroğlu hakkında atılı suçtan soruşturma yapılarak, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan kamu davası açılması talep edildi. Başsavcılık, yapılan suç duyurusunu işleme koyarak Kılıçdaroğlu hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan soruşturma başlattı.

  AK PARTİLİ YAZICI: DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASI GEREKİR
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı davaları anımsatarak, “Hakkında suç duyurusunda bulunuluyor. Dosyalar tekamül etti. Bunun yargılama, kovuşturma aşamasına geçilebilmesi için dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” dedi. A Haber’de soruları yanıtlayan Yazıcı, “...Dokunulmazlığının kaldırılması... Bu soruşturmalar yürütülür. Meclis’e gelince yargılanmasın mı denilecek” diye konuştu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı