GeriGündem Erdoğan'a hakaretten 4 yıl istendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'a hakaretten 4 yıl istendi

Erdoğan'a hakaretten 4 yıl istendi

Eski AK Parti Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür’e, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı. Hakan Şükür için 4 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bekir Savram (51), Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda 12 Şubat 2015 tarihinde Hakan Şükür’ün Twitter’daki hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan hakkında, ‘Grup paralelli, babagonya, tapegonya bölüm 4’ adlı videolar ile ‘Siyaset nire hırsızlık nire, böyle mi siyasetçi olunuyor arsız’ mesajını paylaştığını iddia etti. Hakkında soruşturma başlatılan Şükür, ifadesinde, “Eğer yaptığım suç ise şu anda ve iletiyi yazdığım dönemde, sosyal medyada ve gazetelerde görüş belirten insanların yüzde 70’i suç işliyor demektir. Yorum ve kendimi ifade etme hakkımı kullandım”
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt iddianamede, Şükür’ün ‘Siyaset nire hırsızlık nire’ sözündeki hırsız kelimesinden kastının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu kanaatine vardı. İddianameyi Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesi kabul etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle