Gündem Haberleri

  Erdoğan Yüce Divan’a gider

  Hürriyet Haber
  07.10.2005 - 02:16 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın AB konusunda kendisine yönelttiği eleştirilere çok sert yanıt verdi, ‘Bu gelişmeler karşısında herkes bilsin ki, milletin hür iradesi bize güç verdiği takdirde, Başbakan’ın Yüce Divan’dan kurtulması mümkün değildir’ dedi.

  Bahçeli, dün Genel Merkez’deki basın toplantısında, AB sürecinde ‘AKP’nin verdiğini’ iddia ettiği ödünleri sıraladı. Bu sözleri Erdoğan’ın kendisine yönelik Kızılcahamam konuşması anımsatılınca söyleyen Bahçeli, ‘Sayın Başbakan, önce MHP’nin, Türkiye’yi hangi tehlikeli sürece soktuğuna dayalı sorularına cevap versin. Polemikle kaçmasın. Eğer Başbakan bunun hesabını sormak istiyorsa, Abdullah Öcalan denen haini niçin asmadığım için beni Yüce Divan’a göndersin’ dedi. Bahçeli, şu mesajları verdi:

  HAYALİ ALBENİ

  3 Ekim sendromu geride kaldı. Türkiye, çok ağır bir bedel ödeyerek sonu ve geleceği olmayan çıkmaz bir yola girdi. Kamuoyuna bir ‘milat’ olarak pazarlanan 3 Ekim’in Türkiye’nin önüne hangi tuzakları getirdiği zamanla daha iyi görülecek. AKP Hükümeti görüntüyü kurtarmak uğruna AB karşısında diz çöktü.

  BEYİN YIKAMA

  Türkiye 3 Ekim’e, toplumsal aklı ve vicdanı teslim almayı amaçlayan bir psikolojik savaş sonrası geldi. Halk, AB konusunda ağır bir psikolojik baskı altına alındı, beyin yıkama yapıldı. Türkiye’ye hakaret ve küstahlık derecesine varan ağır muameleler reva görüldü. Türkiye dipsiz kuyuya benzeyen bir baskı, dayatma ve taviz sarmalına sokuldu. AKP hükümetinin Türkiye’nin onurunu ve milli çıkarlarını hiçe sayan siyaseti, Türkiye’yi bu noktaya getirdi. Türkiye’nin 42 yıllık AB macerası, amacı ve hedefi kalmayan bir çıkmaz yola itildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı