GeriGündem Erdoğan yorum yapmadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan yorum yapmadı

Başbakan Tayyip Erdoğan, Erkan Mumcu'nun bakanlık görevinden ve AK Parti'den istifasıyla ilgili sorulara yanıt vermedi.

Başbakan Erdoğan, ikamet ettiği Sheraton Oteli'ne gelişinde, gazetecilerin, Erkan Mumcu'nun istifasıyla ilgili bir açıklama yapıp, yapmayacağı yönündeki ısrarlı sorularını yanıtsız bıraktı.

Erdoğan, “Bu konuda bir basın toplantısı düzenleyecek misiniz?” sorusuna, “Buna yönelik bir toplantı yapmam” yanıtını verdi.

GÜL: KENDİ TAKDİRİDİR, HAYIRLI OLSUN

Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun istifasını, “Arkadaşımızın kendi takdiridir. Kendi yolunu kendi seçmiştir. Söyleyecek bir şey yok. Kendisi için hayırlısı olsun” şeklinde değerlendirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan ayrılışında gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Gül, bir soru üzerine, Mumcu'nun istifasını Başbakan Vekili olarak kendisinin kabul ettiğini söyledi.

Mumcu ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını kaydeden Gül, Mumcu'nun istifasının kabine revizyonu için bir başlangıç olduğu yönündeki yorumların sorulması üzerine, “Kabineyle falan ilgisi yok. Başbakan ne zaman uygun görürse ya da ihtiyaç duyarsa olacak bir şey. Şu anda gündemde böyle bir konu yok zaten” dedi.

Gül, bir soru üzerine, konuyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle