Gündem Haberleri

  Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan Obama'ya taziye mesajı

  Hürriyet Planet
  15.12.2012 - 11:03 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Connecticut eyaletinin Newtown şehrinde bir okulda gerçekleştirilen saldırı nedeniyle ABD Başkanı Barack Obama'ya taziye mesajı gönderdi.

  Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan'ın mesajında şu ifadelere yer verildi:

  “Sayın Başkan, Connecticut eyaletinin Newtown şehrinde bir okulda gerçekleştirilen saldırı sonucunda, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda vatandaşınızın yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını öğrenmekten büyük üzüntü duydum. Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Türk milleti, hükümetim ve şahsım adına, size ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletirim.”

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Connecticut’ta dün 27 kişinin ölümüyle sonuçlanan okul saldırısı için ABD Başkanı Barack Obama’ya başsağlığı mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “kalbimiz sizinle” dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun Hürriyet’le paylaştığı mesajın içeriği şöyle:

  “Connecticut’ta dün bir ilkokuldaki ölümler derin bir şok yarattı ve büyük üzüntü duyduk. Kalbimiz sizinle. Size ve kurbanların ailelerine tarifsiz kederimizi, baş sağlığı dileklerimizi ve dayanışma duygularımızı iletmek isterim.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı