Gündem Haberleri

  Erdoğan ve Bozdağ’a hakarete 5.9 yıl hapis

  ANKARA
  17.09.2015 - 23:28 | Son Güncelleme:

  GAZETECİ Aytekin Gezici, Twitter hesabında 3 Ekim 2014’te, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın fotoğraflarını paylaşarak üzerine bir mesaj yazdı.

  Gezici, 12 Ekim 2014 tarihinde de dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın fotoğrafını aynı mesajla paylaştı. Gezici hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “kamu görevlisine alenen hakaret” suçlarından Ankara 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
  Mahkeme dünkü duruşmada, Gezici’yi Erdoğan ve Bozdağ’a yönelik paylaşımından dolayı 3 yıl 9 ay, Erdoğan’ın resmini paylaşarak üzerine yazdığı başka bir mesajı nedeniyle de 2 yıl olmak üzere toplam 5 yıl 9 ay hapisle cezalandırdı ve cezayı ertelemedi. Gezici’ye Arınç’la ilgili mesajı nedeniyle ise hakaret suçundan verilen 1 yıl 9 ay hapis cezası adli para cezasına çevrildi.
  Mahkeme, Gezici’nin Başbakan Davutoğlu’nun resminin altına “Tutmayın küçük enişteyi, başbakandan CHP’ye şok tehdit” yazmasının ise hakaret olmadığını, esprili eleştiri kapsamında kaldığını belirtip beraat verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı