GeriGündem Erdoğan ve Bahçeli son gün birbirlerinin kalesinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan ve Bahçeli son gün birbirlerinin kalesinde

Başbakan Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında seçim meydanlarında yaşanan “ip” tartışması giderek alevlenirken, iki lider de seçime bir gün kala son mitinglerini birbirlerinin kalesinde yapmaya hazırlanıyor.

Erdoğan 21 Temmuz’da Bahçeli’nin kalesi Osmaniye’de, Bahçeli ise Başbakan’ın bu seçimde Siirt yerine tercih ettiği İstanbul’da seçmenle buluşacak.

Siyasi parti liderleri, 22 Temmuz öncesi seçim mitinglerini sürdürüyor. Temmuz ayı ile birlikte hız kazanan miting programında liderlerin son günlerde yapacakları mitingler de büyük önem taşıyor. Seçim nedeniyle Anadolu’yu il il dolaşan Başbakan Erdoğan’ın miting programında değişiklik olmazsa son gün, seçim meydanlarında hedef aldığı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kalesi olarak bilinen Osmaniye görünüyor. Seçime kadar toplam 53 ilde seçmenin karşısına çıkacak olan Başbakan, 21 Temmuz’da Osmaniye’de halka seslenecek.


BAHÇELİ DE ERDOĞAN’IN SEÇİM BÖLGESİNDE OLACAK


Başbakan Erdoğan’ın son mitingini yapacağı 21 Temmuz’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başbakan’ın bu seçimde Siirt yerine tercih ettiği İstanbul’da seçmenle buluşacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin 1’nci sıra adayı Mehmet Şandır, Bahçeli’nin Osmaniye mitingini 17 Temmuz’da yapacağını hatırlatarak, “MHP olarak Osmaniye’yi son gün istemedik. Miting başvurumuzda İstanbul’u özellikle son gün yapmak istedik. Çünkü Osmaniye zaten Sayın Genel Başkanın kalesi. İstanbul ise büyük önem verdiğimiz ve iddialı olduğumuz bir ilimiz” dedi. Şandır, 21 Temmuz’da Devlet Bahçeli’nin son mitingini İstanbul seçmeniyle buluşarak yapacağını hatırlatarak “İstanbul seçmeni de bu mitinge en geniş katılımıyla MHP’ye olan ilgisini ortaya koyacak” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle