Gündem Haberleri

  Erdoğan: Valiler millettin kölesidir

  Fındıklı
  20.09.2005 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "ne valilerimiz ne de kaymaklarımızın vatandaşlara naz yapmaya, afra tafra yapmaya hakkı yok. Valilerimiz de kaymakamlarımız da milletin efendisi değildir, milletin kölesidir” dedi.

  Erdoğan, Rize'nin Fındıklı İlçesi'nde, bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi'nin açılış törenine katıldı.
    
  Burada yaptığı konuşmada, hükümetin attığı adımlardan örnekler veren Başbakan Erdoğan, “Biz dertliyiz. Bizim bu millete aşkımız var. Sıkıntıları aşmak için gece gündüz koşuyoruz” dedi.
    
  Eğitim, sağlık, adalet ve güvenlikten oluşan 4 ayak üzerinde icraatları yapmaya devam ettiklerini kaydeden Erdoğan, SSK hastalarının ilaç kuyruğu çilesinin sona erdirildiğini ve eczanelerden ilaç alınmaya başlandığını hatırlattı.
    
  Bu sistemde bazı aksaklıklar olduğunu belirten Başbakan, şunları söyledi:
    
  “Bazı yerlerde devlet zarara uğratılıyor. Kaçamaklar var, biliyoruz. Bu bir ahlak meselesi. Bu bir insan unsuru. Herkes tilkilik peşinde. Vatandaşın, garip gurebanın hakkını almanın bedeli ağır olur.
    
  Dün farklı hortumcular vardı. Şimdi farklı hortumcular var. Hortumcunun küçüğü, büyüğü olmaz. Hepsini ayaklarımızın altına alacağız. Biz hortumcularla mücadeleye devam ediyoruz. Hortumcunun küçüğüyle de büyüğüyle de mücadeleye devam ediyoruz. Büyük hortumcularla mücadelede başarılı olduk. Buradan gelen paraları size aktarıyoruz. Vatandaşlarımıza kömür dağıtıyoruz, toplu konut yapıyoruz.”
    
  “YOLU VE SUYU OLMAYAN KÖY KALMAYACAK”
    
  Hükümetin köylüye de büyük önem verdiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, yolu ve suyu olmayan köy kalmayacağını söyledi.
    
  Vatandaşlardan suiistimallere ve yanlışlara müsaade etmemelerini isteyen Erdoğan, şöyle konuştu:
    
  “Yanlışları görüyorsanız ilgili mercilere başvurunuz. Bu bir muhbirlik değildir, bu bir vatanseverliktir. Bir sorununuz, ihtiyacınız olduğunda da valiliklere başvurun. Biz paraları turşusu kurulusun diye göndermiyoruz. Valilerimiz, kaymakamlarımız bu paranın üzerine oturmayacaklar.

  "VALİLER MİLLETİN KÖLESİDİR"

  Fakir, fukaraya harcayacaklar. Ne valilerimiz ne de kaymaklarımızın vatandaşlara naz yapmaya, afra tafra yapmaya hakkı yok. Valilerimiz de kaymakamlarımız da milletin efendisi değildir, milletin kölesidir.”
    
  Başbakan Erdoğan, daha sonra Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ve Rize Valisi Enver Salihoğlu ile birlikte merkezin açılışını yaptı ve incelemelerde bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı