Gündem Haberleri

  Erdoğan: Tuzağa düşmeyeceğiz

  Hürriyet Haber
  14.09.2013 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İpini Türkiye düşmanlarının tutuğu provokatörlerin tuzaklarına düşmeyeceğiz" dedi

  Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:


  Halk burada. Halka rağmen iktidar mümkün değildir. Milletin isteklerine taleplerine beklentilerine haklarına kulak tıkama sırt dönme zamanları geri gelmemek üzere geçmişte kalmıştır. Türkiye’de inkar ve asimilasyon politikaları da artık ayaklarımızın altındadır.

  Bu topraklar üzerinde her ne yaşandıysa hep birlikte yaşadık. Öyle dönemler olduk siz kendi annenizle telefonda dahi konuşamadınız. Kendi şarkılarınızı dahi gizli gizli dinlemek zorunda kaldınız. Siz burada ne yaşadıysanız biz de benzerlerini yaşadık. Rengi ve tonu değişti ama zalim aynıydı. Zulüm aynıydı.

  1071’den beri bu topraklar üzerinde biriz beraberiz hep birlikte Türkiye’yiz. Bu topraklar üzerinde her ne sorun varsa birlikte çözdük bundan sonra da birlikte çözeceğiz. 11 yılda bir çok meseleyi çözdük. Buraya başbakanlıkları döneminde 1 kere bile gelemeyenlerin olduğu bir geçmiş yaşadık. Kardeşinize baktığınız zaman 1 yıl olmadan 1,5 yıl geçmeden geldi.

  'PROVOKATÖRLERİN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİZ'

  Daha güzel bir Adıyaman’ı birlikte inşa edeceğiz. Kardeşlik hukuku içinde bunları çözüme kavuşturacağız. İpini Türkiye düşmanlarının tutuğu provokatörlerin tuzaklarına düşmeyeceğiz.

  Türkiye genelindeki tüm alevi kardeşlerime özellikle sesleniyoruz. Ana muhalefetin bizzat içinde olduğu kirli bir senaryo sergilenmek isteniyor. Sokaklar yangın yerine çevrilmek isteniyor. Her türlü tahrikler yapılıyor. Kirli bir el ana muhalefet partisini maşa olarak kullanıp huzursuzluk çıkarmaya çalışılıyor. CHP tarihinde acaba kaç tane cem evi açılmıştır. CHP ile mukayese edilmeyecek destekleri biz verdik.

  Dersim’in hesabını veremedi bu CHP. Şimdi kalkıyorlar ülkemi karıştırmak için maalesef bütün vilayetlerimizde huzursuzluk çıkarmaya çalışıyorlar.

  Bizim huzurumuzu kimse kaçıramaz. Bize siz görev verdiniz. Ne için can güvenliği için. Ne için? Mal güvenliği için. Ne için verdiğiniz? Neslin güvenliği için. Bütün bunları yerine getirmek zorundayız, Bütün bu oyunlara karşı sağ duyulu olmak zorundayız.

  'MEYDAN BULSALAR ZİL ÇALIP OYNAYACAKLAR'

  Türkiye geçmişte yaşadığı ağır sorunları tekrar yaşamasın istiyoruz. Bizi karanlık geçmişe döndürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ekonomide sıçrama yapıyoruz beyler rahatsız oluyor. Meydan bulsalar zil çalıp oynayacaklar. CHP bu.

  Türkiye büyüdükçe her sorunu çözüyoruz ve çözeceğiz. Türkiye’nin güçlenmesinden, kardeşliğin güç kazanmasında rahatsız olanlara karşı terörle mezhep çatışmasıyla gençleri sokağa dökerek Türkiye’nin yürüyüşünü durdurmaya çalışanlara karşı tavrımızı koyacağız. Birbirimizin yaşam tarzlarına saygı göstereceğiz., Benim başım açık başım örtülü kardeşim de omuz omuza bu sokaklarda yürüyecekler.

  Kardeşlerim ben size burada bir şey söyleyeceğim. Kardeşlerim bizi parçalama isteyenlere karşı hep ne dedik? “Tek millet” dedik, tek “Bayrak” tek “Vatan” dedik ve biz ne dedik? Tek “Devlet” dedik. İkinci bir devleti isteyenler kusura bakmasınlar. Onlar kendilerine nerede devlet buluyorlarsa buyursunlar gitsinler. Tek milletiz. Bu nedir? Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bitti.

  Kürt Türk’e, Türk Kürt’e saygı duyacak. Eğitimde, sağlıkta yaptığımız devrimler neden sizi rahatsız ediyor. “Hastane kapılarında beklediğiniz, ilaç bulamadığınız dönemleri unutmayın” deyin.

  Yılardır ölümlerle gündeme gelen Kato Dağı askerimizin düğüne katıldığı haberlerle gündeme geliyor. Bunu yeniden bozma gayreti içinde olanlar var. Bu dağlar terörün dağları değildir. Pikniğin halayların yapıldığı dağlardır. Huzur ortamı devam ettikçe bölgede yatırımlar da artmaya başladı. Kardeşlerim bugünde geldik Adıyaman’da 23 bin metre2 terminal binasına sahip olan bir havalimanı var.

  Biz bu yola rant hesabı yaparak çıkmadık. Biz yaralı sararak, acıları tamir etmenin, hüzünleri dağıtmanın peşinde olduk. Herkes insanca yaşsını diye mücadele ettik ve mücadele ediyoruz. Türkiye’yi daha da büyüteceğiz. Bu törenle Adıyaman’a 810 trilyon liralık yatırımı kazandırıyoruz. Kamunun özel söktörün hayırseverlerimizin hazırladığı 74 eseri Adıyaman ile buluşturuyoruz.

  Suriye’de yaklaşık bilinen 110 bin insan öldürüldü. Kardeşlerim bir diktatör var orada. Bu diktatör babasının varisi. Babası da aynı katliamı 30 bin civarında yapmıştı. Bu babasını geçti. Dünya "Kimyasal silahlarla 1700 kişi öldüldü" diyor Biz de "Konu sadece kimyasal silahlar mı. Kitlesel imha silahlarını neden gündeme almıyorsunuz" diyoruz.

  Tanklarla toplarla helikopterlerle uçaklardan atılan bombalarla öldürüldü. Neticesi ölüm olan her suç hesaba çekilmeli. Dünya nerede hani dünyanın sesi. BM’nin daimi üyeleri hala kararlarını veremedi. Gücü olanlar adımlarını atmıyorlar. Türkiye’nin ana muhalefet genel başkanı barışa evet savaşa hayır mitingleri yapacakmış. Sen Çanakkale’de savaşa hayır diyebildin mi. O gün bizim yanımızda Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz vardı. Dünyanın değişik yerlerinden Müslüman kardeşlerimiz vardı. Neden gelmişlerdi. Bizim Müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor diye gelmişlerdi.

  Türkiye’nin tek ses olması gerekir. Birlik olması gerekir. Bu topluluk hiçbir zaman zalimlerle birlikte olmadı. Bir diğer konu Mısır. Mısır’da da demokrasi askeri darbe ile yıkılmıştır. Biz bu darbeyi yapanların yanında olamayız. Biz zalimlerin, darbecilerin yanında değiliz. Halkı yanında olacağız.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı