Gündem Haberleri

  Erdoğan: Türkiye'yi demokrasi ayıbından kurtarıyoruz

  Ankara
  01.03.2005 - 14:09 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkın iktidarı olduklarını belirterek, ”Halkımız bize Türkiye'yi (demokrasi ayıplarından kurtarın) dedi. Biz de Türkiye'yi ayıplanan bir ülke olmaktan kurtarmaya çalışıyoruz” dedi.

  Erdoğan, AKP TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada,Türkiye'nin AK Parti iktidarıyla beraber normalleşme sürecine girmesini sağlayan faktörlerin, bu faktörlerin arkasındaki siyasi felsefeyi, olayların hızı içinde belki yeterince konuşamadıklarını belirtti.

   

  Erdoğan, şunları söyledi:

    

  “Ancak, sizler bu hayırlı sürecin esas aktörleri olarak devraldığımız Türkiye fotoğrafı ile bugünkü tabloyu zaten biliyorsunuz.

    

  Türkiye'nin makro hedefleri ile birikmiş, yıllarca ertelenmiş sorunlarını sistematik olarak ele alıyor ve çözüm yoluna koyuyoruz. Bu başarılarınızın, bu çabalarınızın karşılıksız kalmadığını, toplumun umuduna, ekmeğine, aşına yansımasını da gittiğiniz il ve ilçe ziyaretlerinde, köylerde görüyorsunuz.

    

  Girdaptan çıkmanın zorluklarını, bataklığı kurutmanın ne kadar enerji gerektirdiğini biliyor halkımız. Allah'ın izniyle önümüzdeki güçlükleri de bugüne kadar diğerlerini nasıl aştıysak bundan sonra da tek tek aşacağız.”

    

  “YENİ UFUKLAR”

    

  Attıkları bazı adımların semeresini hemen verdiğini, bazı büyük adımların ise orta ve uzun vadede geleceğin Türkiye'sinin, gelecek nesillerinin önünü şimdiden açtığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

    

  “Türkiye ataletten, eski zincirlerinden kurtulup yeni ufuklara açılırken bize yöneltilen bütün soruları uzun uzun cevaplayabilme, paylaşabilme imkanımız bu noktada olmayabiliyor. Ama herkes şundan emin olmalı ki, Türkiye artık 3 Kasım öncesi günlerdeki gibi kaygılı, endişeli, güvensiz değildir.

    

  Hangi göstergelere bakarsanız bakın, ister ekonomiye, ister çalışma hayatına, ister sosyal barışa, ister bu ülkenin dünyadaki artan gücüne bakalım, bu ülkenin yıldızının her alanda parladığını görürsünüz. “

    

  “AYIPLANAN”

    

  İktidarlarının halkın iktidarı olduğunu kaydeden Erdoğan, ”Halkımız bize Türkiye'yi (demokrasi ayıplarından kurtarın) diyerek teslim etti. Biz de Türkiye'yi ayıplanan bir ülke olmaktan kurtarmaya çalışıyoruz” diye konuştu

    

  Halkın, “Türkiye bu imkanlarla, bu zengin beşeri kaynaklarıyla dünyaya kapalı bir ülke olmaktan çıksın” dediğini ifade eden Erdoğan, Türkiye'yi yeni pazarlara açıtıklarını, yeni imkanlarla buluşturduklarını söyledi.

    

  İş başına gelmeden önce, “Türkiye Ankara'da sıcak koltuklara oturarak yönetilemez” dediklerini hatırlatan Erdoğan, bunun gereğini yerine getirdiklerini, bunun için halkın emaneti kendilerine verdiğini ifade etti. Erdoğan, “Bizim de bu emaneti şerefle koruma çabasından başka bir amacımız yoktur, olamaz. Bu emanet bilincini özenle muhafaza etmek, bizim varoluş gayemizdir. Bizim siyasetimizin esas zemini burasıdır” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı