Gündem Haberleri

  Erdoğan ’tele vaiz’

  Hürriyet Haber
  15.02.2006 - 00:46 | Son Güncelleme:

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Erdoğan’ın canı istediği zaman kendini Başbakanlık konumunun dışına çıkarıp Türkiye’yi, yasaları ve sistemi eleştirdiğini savunarak, Erdoğan’a "Tele vaiz" yakıştırması yaptı.

  Partisinin Başkanlık Divanı toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Mumcu, Danıştay’ın türbanla ilgili kararını anımsattı. Mumcu, bu gibi konuları yargı kararı üzerinden tartışmaktan kaçınılması gerektiğini belirtti. Yargının kararını yasalar üzerinden verdiğini kaydeden Mumcu, yasaların yanlış yorumlandığı yargı kararları örneklerinin de bulunduğunu ifade ederek özetle şunları söyledi:

  İktidar, canı istediği zaman yargı kararını savunmayı, istemediği zaman eleştirmek gibi bir keyfiliğe müracaat etmeyi, bazen iktidar, bazen muhalefet, bazen de AB gözlemci heyeti gibi konuşmayı bırakmalıdır. İktidar kendi sorumluluğunun farkında olmalıdır. İktidar grubunun oy vermediği hiçbir yasanın çıkması mümkün değildir.

  Başbakan’ın, bir ’tele-vaiz’ gibi canı istediği zaman, canı istediği gibi kendisini Başbakan konumunun dışına çıkarıp, Türkiye’yi, yasaları, sistemi eleştirmesi anlaşılabilinir bir durum değildir. Türk milleti, iktidar emanetini, isteyen istediği gibi konuşsun diye değil, sorunlar çözülsün diye verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı