Gündem Haberleri

  Erdoğan: Stadyumlar ırkçılıktan arındırılmalı

  DHA
  27.12.2009 - 21:49 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan İstanbul'da düzenlenen Diyarbakırspor gecesine katıldı.

  Maslak'taki Mövenpick Otel'de düzenlenen gecede bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakırspor'un ligden çekilmeyi düşünmesine yol açan olayları hatırlatarak, "Bunlar böyle bir avuç, gözü dönmüş kitleler. Diyarbakırspor bu olaylar üzerine, sağduyulu bir tutum sergiledi. Bizim milli birliğimiz daim olmalı. Bunu kesinlikle başarmalıyız. Kardeşliğimizin abide şehri olan Diyarbakır'ı asla zaafa uğratmamalıyız. Diyarbakır'ın surları bizim ortak zenginlimizdir" dedi.

  Sözü stadyumlardaki ırkçı sloganlara getiren Erdoğan, Fenerbahçe neyse bizim için, Diyarbakır da odur. Kimse bir ayırımcılığa girmesin. Sözle, eylemle ırkçı yaklaşımlar sergilemek, bu ülkeye yapılacak en çirkin hakarettir. Stadyumlar, küfürden ,hakaretten arındırıldığı kadar ırkçı yaklaşımlardan da arındırılmalıdır" şeklinde konuştu.

  Yaşanan çirkin olayları kabullenmenin mümkün olmadığını söyleyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: koskaca bir Diyarbakır halkını aklımızın ucundan geçmeyecek bir yaftayla yaftalayamayız. Bunlar bizim birliğimize, sıkılmış kurşunlardır. Buna fırsat vermeyeceğiz. Omuz omuza vereceğiz. Ülkemizin aydınlık yarınlarına birlikte yürüyeceğiz. Her yerde söylüyoruz. Ülkemizdeki 72 milyonla biriz, beraberiz, kardeşiz. Konuşmasının devamında uyarılarını sürdüren Erdoğan, " kimse bu anlayışın üzerinde bir ameliyata girmesin. Bunu millet olarak biz kaldıramayız. Bu millet buna izin vermez. Sporu mutlaka siyasetten uzak tutmak gerekir" diye konuştu. 15 yıl boyunca futbol oynadığını hatırlatan Başbakan Erdoğan takım arkadaşlarıyla kendisinin farklı dünya görüşlerine sahip olduğunu söyleyip, " hala görüşürüz. Ben başbakanım,onlar farklı işlerdeler. Ararlar, ararım. Siyasi görüşlerimiz farklıdır ama ordan gelen bir arkadaşlığımız var. Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Bunun ifade edileceği yer stadyumlar değildir. O yaşananları ayaklarımızın altına alanım, bir kenara atalım" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı