Gündem Haberleri

  Erdoğan, Rum muhalefet lideriyle görüştü

  İstanbul
  12.02.2005 - 19:44 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Ana Muhalefet Partisi Lideri Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) Genel Başkanı Nikos Anastasiadis'i kabul ederek bir süre görüştü.

  AKPİl Başkanlığı'nda basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, yaklaşık 50 dakika sürdü.

    

  Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan DİSİ Lideri Anastasiadis, “Başbakanla görüşmemiz dostane bir atmosferde yapıldı. Çok faydalı bir görüşme oldu. Bir diyalog başlattık. Endişelerimizi kendisine ilettik” diye konuştu.

    

  Anastasiadis, yegane hedeflerinin Kıbrıs'ta daimi barışın sağlanması olduğunu ifade ederek, barışın sağlanmasının Kıbrıs, Yunanistan ve Türkiye'de daha iyi günlerin yaşanmasına neden olacağını vurguladı.

    

  “Bu 3 ülkenin ortak bir evinin bulunduğunu, bunun da Avrupa Birliği (AB) olduğunu” ifade eden Anastasiadis, “Beraber yürüyeceğimize inanıyorum. Bize itimat edenlere netice vereceğimize inanıyorum” dedi.

    

  Gazetecilerden soru almayacağını belirten Anastasiadis, hükümet yetkilileriyle görüşmekten mutlu olduğunu, barış için mesajlarını verdiklerini, halkları ve ülkeleri için diyalogu devam ettirmek arzusunda bulunduklarını sözlerine ekledi.

    

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Davut Dişli de DİSİ yöneticilerini Ankara'dan sonra İstanbul'da da misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı