GeriGündem Erdoğan Özel ile 2 buçuk saat görüştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan Özel ile 2 buçuk saat görüştü

Erdoğan Özel ile 2 buçuk saat görüştü
refid:21499836 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i kabul etti. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, yaklaşık iki buçuk saat süren Erdoğan-Özel görüşmesinin haftalık olağan görüşme olduğu belirtildi. Görüşmede Bingöl’de 10 askerin şehit olmasına neden olan terör saldırısı detaylarıyla ele alındı.

Görüşmeler Perşembe yapılıyordu

Başbakan Erdoğan, Genelkurmay başkanı ile her hafta Perşembe günü olağan görüşmesini yapıyor. Ancak son haftalarda Başbakan Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle bu görüşmeler haftanın diğer günlerinde yapılmaya başlandı. Erdoğan, Özel ile geçen hafta da pazartesi günü olağan görüşmesini yapmıştı.

Bingöl saldırısı ile ilgili bilgi aldı

Edinilen bilgiye göre, dün yapılan görüşmede 10 askerin şehit olduğu Bingöl saldırısı ayrıntıları ile ele alındı. Özel, Erdoğan’a saldırının nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca son haftalarda artan terör saldırılarının yurt dışı bağlantılı olduğu görüşü benimsenirken Erdoğan, geçtiğimiz günlerde arttırılan sınır önlemlerinin tekrar gözden geçirilmesi ve ek önlemler alınması konusunda talimat verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle