Gündem Haberleri

  Erdoğan oyunu kullandı

  Özgür ALTUNCU / Özgür ARSLAN / Cengiz ÇOBAN - İstanbul / DHA
  10.08.2014 - 14:56 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Üsküdar Çamlıca'da bulunan Saffet Çebi İlkokulu'nda kullandı. Erdoğan oy kullanırken kimlik olarak pasaport ibraz etti.

  Başbakan Erdoğan okula saat 13:30 sıralarında eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal, kızları Sümeyye ve Esra ile damadı Berat Albayrak'la geldi. Erdoğan ailesi oylarını aynı sandıkta kullandı.

  Başbakan Erdoğan'ın doktoru Ak Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl de aynı sandıkta oy verdi.

  KİMLİK OLARAK PASAPORTUNU İBRAZ ETTİ

  Oy kullanmak için sandık başkanından oy pusulası ve mührünü alan Erdoğan kimlik olarak pasaportunu gösterdi.

  BAŞBAKAN'DAN SEÇMEN PUSULASINI İSTEDİ

  Sandıkta görevli Ak Parti müşahidi Erdoğan'ın seçmen pusulasını hatıra olarak istedi. Başbakan Erdoğan, pusulayı vermedi fotokopisini çektirelim teklifine de zaman alacağını söyleyip görevliye seçim rozeti verdi.

  Erdoğan, "Ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlı olsun" diyerek oy pusulasının bulunduğu zarfı sandığa attı.
  Erdoğan oy kullandıktan sonra sınıfta yaptığı açıklamada, "Öncelikle 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinin siyasi tarihimiz için bir ilk olması açısından önemi çok büyük" dedi.
  "Gerçekten sakin diyebileceğim ancak coşkulu heyecanlı bir süreç geçirdik" diyen Erdoğan, "Ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılımın yüksek olması en büyük temennimiz" diye konuştu.
  Erdoğan okuldan çıkışta vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılaştı. Erdoğan vatandaşların yanına giderek bir süre sohbet etti


  MEZAR ZİYARETİ

  Başbakan Erdoğan, Üsküdar’daki Saffet Çebi İlköğretim Okulu’nda oyunu kullandıktan sonra eşi Emine Erdoğan’la birlikte Karacaahmet Mezarlığı’na gitti. Anne ve babasının mezarını ziyaret eden Erdoğan, mezarlıkta gördüğü Şahin ailesinin 2.5 yaşındaki çocukları Kerem’e oyuncak verdi. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 06 BV 8543 plakalı otomobille mezarlıktan ayrıldı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı