Gündem Haberleri

  Erdoğan: Oldubittiye göz yummayız

  Hürriyet Haber
  01.08.2012 - 23:06 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Suriyeli Kürtlere sağduyu çağrısı yaparak, Türkiye’nin bölgede “oldu bitti girişimlere göz yummayacağını” söyledi.

  Erdoğan “Ulusa Sesleniş” konuşmasında özetle şunları dedi:

  Aktif tutuma devam

  “Özellikle, Türkiye’nin güvenliğine tehdit teşkil edecek girişimlere asla müsamaha göstermeyiz. Suriye’nin kuzeyinde, Esad rejiminin katliamları acımasızca devam ederken, burada birtakım oldubittilere girişilmesi, üzerinde dikkatle durulması, düşünülmesi gereken bir manzaradır. Türkiye, bu olduwbittilere asla göz yummaz. Güvenliğimizi tehdit eden, iç barışımıza ve huzurumuza yönelik her girişim, her eylem karşısında kararlı bir duruş sergilemeye, aktif tutum izlemeye devam edeceğiz.

  Suriye bölünmesin

  En başından itibaren Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumasını savunuyoruz. Suriye’nin bölünmesine, etnik ve mezhebi bir ayrışmaya gitmesine biz en başından itibaren karşı çıkıyoruz. Kanlı Esed rejiminin, bölgenin istikrar, barış ve huzurunu hedef alacak şekilde, giderayak bir takım provokasyonlara girişmesini asla ve asla kabullenmeyiz. Esed rejiminin on yıllar boyunca zulmettiği, kimliklerini bile tanımadığı kesimleri bugün ateşe sürüklemesi karşısında herkes dikkatli ve sağduyulu olmalıdır. Yangından mal kaçırma anlayışıyla ortaya konan tavır ve eylemler, hiç kimseye fayda sağlamaz.”     

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı